Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Przemysław Woźniak.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Przemysław Woźniak.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 06-12.05.2017
  05.05.2017 13:04

  Wiele się będzie działo w pogodzie w najbliższym tygodniu. Od typowo wiosennego, choć raczej mokrego weekendu, przez zimne kolejne dni i mroźne noce, po ponad 20°C w końcówce tygodnia. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do lektury.

   

   

  • Reklama

  W sobotę pogodny poranek przywita mieszkańców wschodniej i północno-wschodniej Polski. Pozostałe dzielnice z zachmurzeniem dużym i całkowitym i miejscami (poza Wybrzeżem i Ziemią Lubuską) występującymi opadami deszczu. W drugiej części dnia opady deszczu, a także burze, pojawią się w pasie wschodnim i centralnym. Nie powinno padać jedynie na Wybrzeżu i krańcach północno-wschodnich. Najwięcej przejaśnień do końca dnia na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Ciepło, do 11-14 stopni nad samym morzem, 15-19 na przeważającym obszarze kraju i do 20-23 w Polsce wschodniej.

  Niedziela będzie nieco chłodniejsza – temperatury maksymalne wyniosą od 9-13 stopni na Wybrzeżu, przez 13-14 w centrum, do 15-18 na pozostałym obszarze. Będzie też więcej chmur, przejaśnienia na zachodzie, a w drugiej części dnia na południowym zachodzie i Wybrzeżu. W tych rejonach raczej bez opadów, natomiast na pozostałym obszarze okresami deszcz, na wschodzie także burze.

  W poniedziałek rozpocznie się aktywny spływ zimnego powietrza z wysokości arktycznych. Północny wiatr przybierze na sile, a temperatury wyraźnie spadną. Termometry wskażą maksymalnie zaledwie od 6-8 stopni na Wybrzeżu do 10-12 na południowym wschodzie.  Rano słabo popada na południowym wschodzie i zachodzie, w ciągu dnia opady obejmą całą Polskę zachodnią i centralną. Pod wieczór nieco przejaśni się nad morzem.

  W nocy opady będą przemieszczać się na wschód i południowym wschód, miejscami przechodząc w deszcz ze śniegiem, lokalnie, od Śląska po Mazury i Podlasie możliwy nad ranem mokry śnieg. Na północnym zachodzie się rozpogodzi, ale tam za to temperatury spadną do (-1)-0 stopnia, a przy gruncie jeszcze bardziej.

  Wtorek zapowiada się pogodnie na północnym zachodzie. Na pozostałym obszarze pogoda dynamiczna z opadami przelotnymi deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, a lokalnie z samego rana także śniegu. Temperatury bardzo niskie, maksymalnie 5-8 stopni, a silniejszy wiatr będzie potęgował uczucie chłodu. W nocy powinno się rozpogodzić w całym kraju, ale będzie to najchłodniejsza noc tego tygodnia – temperatury spadną do (-3)-(-0) stopni, przy gruncie do (-5)-(-4), a lokalnie jeszcze niżej.

  W środę przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i miejscami opady przelotne deszczu – głównie na północy, w centrum i na wschodzie. Temperatury maksymalne od 7 do 11 stopni. W nocy nadal miejscami przymrozki, choć już na mniejszym obszarze i nie tak duże.

  W czwartek sytuacja zacznie się zmieniać, wiatr zmieni kierunek i napłynie do nas cieplejsze powietrze. Jeszcze miejscami może przelotnie popadać, głównie na północnym wschodzie, ale przeważający obszar kraju obejmą przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatury maksymalne od 10-12 stopni na Mazurach i Podlasiu do 14-16 na południu i zachodzie. Wygląda na to, że noc z czwartku na piątek będzie ostatnią w tym tygodniu z lokalnymi przymrozkami, te mogą pojawić się na wschodzie.

  Piątek, o ile nie nastąpią większe zmiany w prognozach, zapowiada się całkiem pogodnie, bez opadów i ponownie ciepło – od 14-16 stopni na północnym wschodzie do 20-22 na południu i zachodzie.

  Tym miłym akcentem kończąc, życzymy Państwu udanego weekendu :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.