Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maria.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maria.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko

 • Prognoza pogody na tydzień 06.09-12.09.2014
  05.09.2014 11:23

  Sobota słoneczna, niedziela również pogodna choć na zachodzie i w górach zachmurzenie wzrośnie i miejscami przelotnie popada, a nawet zagrzmi. A w tygodniu więcej chmur z przelotnymi opady deszczu, a po południu dodatkowo możliwe burze.

  • Reklama

  W weekend słoneczną pogodę w dalszym ciągu będziemy zawdzięczali wyżowi znad Rosji. Jednak będzie on powoli słabł i odsuwał się na wschód, ustępując miejsca małemu niżowi, który obecnie znajduje się nad Morzem Norweskim. W sobotę i w niedzielę niż ten będzie powoli zbliżał się do naszej zachodniej granicy, by w ciągu tygodnia, blokowany przez wyż znad Rosji znaleźć się nad Bałtykiem. Dlatego też w tygodniu będziemy mieli na niebie sporo chmur i opadów deszczu.

  Ale przejdźmy do szczegółów.

  W sobotę na ogół zachmurzenie małe miejscami umiarkowane, jedynie w Sudetach i Karpatach oraz w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu umiarkowane miejscami duże. W górach dodatkowo występować będą miejscami przelotne opady deszczu i popołudniowe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-21 stopni na północnym wschodzie do 23-26 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

  Niedziela nadal na przeważającym obszarze kraju pogodna i słoneczna z zachmurzeniem małym miejscami wzrastającym do umiarkowanego, jedynie w Karpatach i Sudetach oraz w zachodniej Polsce w ciągu dnia zachmurzenie będzie większe - umiarkowane lokalnie duże, a po południu dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-22 stopni na północnym wschodzie do 24-26 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

  Poniedziałek pogodny będzie jedynie na wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i z przelotnymi opadami deszczu, miejscami wystąpią burze. Temperatura maksymalna od 20-23 stopni na zachodzie, północy i północnym wschodzie do 24-25 stopni na pozostałym obszarze.

  Wtorek w całym kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Jak wynika z prognoz przelotne opady deszczu mogą wystąpić w całym kraju, choć największe prawdopodobieństwo ich występowania na chwilę obecną jest na północy, wschodzie, w centrum oraz na południu i południowym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim do 23-25 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, na pozostałym obszarze od 20 do 23 stopni.

  W kolejnych dniach to nadal przewaga chmur – zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Miejscami występować przelotne opady deszczu, niewykluczone popołudniowe burze. W środę, czwartek i piątek prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 18 do 23 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.