Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka: Natalia Pacynko.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka: Natalia Pacynko.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 06.07-12.07.2013
  05.07.2013 12:17

  Minął pierwszy tydzień wakacji. Choć było ciepło, a w niektórych regionach Polski upalnie i na przeważającym obszarem kraju było pogodnie, to na zachodzie, północnym-zachodzie i północy występowały burze, lokalnie z intensywnym opadem deszczu i gradem. W nadchodzącym tygodniu pogoda uspokoi się, a sprawcą tego będzie wyż, którego centrum znajdować się będzie nad Wyspami Brytyjskimi.

  Weekend zacznie się pochmurno w południowej i południowo-wschodniej Polsce. Właśnie na tym obszarze w sobotę za sprawą frontu atmosferycznego zachmurzenie będzie duże i całkowite i występować będą przelotne opady deszczu i burze, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatury maksymalne wyniosą od 18-21 stopni na Wybrzeżu, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim przez 22-24 stopnie na przeważającym obszarze do 24-26 stopi na Lubelszczyźnie.

  W niedzielę nadal pogodnie, na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe, jedynie więcej chmur kłębiastych pojawi się na południu oraz na północy i dlatego właśnie tam zachmurzenie będzie wzrastało do umiarkowanego. Temperatury maksymalne wyniosą przeważnie od 22 do 25 stopni, jedynie na Wybrzeżu będzie nieco chłodniej od 20 do 22 stopni.

  W poniedziałek i we wtorek - nadal piękna słoneczna pogoda. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe lokalnie zwłaszcza na południu kraju będzie wzrastało do umiarkowanego. Temperatury maksymalne wyniosą od 20-24 stopni na Wybrzeżu, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim do 24-26 stopni na pozostałym obszarze.

  • Reklama

  Od środy więcej chmur. W środę zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane lokalnie duże, a po południu głównie w górach oraz na północnym-zachodzie i północy kraju lokalnie mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 20-22 stopni na Wybrzeżu, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim do 24-25 stopni na pozostałym obszarze.

  W czwartek i w piątek dość pogodnie z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. W czwartek w całym kraju zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami oraz z przelotnymi opadami deszczu i burzami. W piątek zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami występować będzie na wschodzie, a na zachodzie zachmurzenie będzie duże i w ciągu dnia będzie malało do umiarkowanego. Temperatury maksymalne wyniosą od 18-21 stopni na Wybrzeżu, Pomorzu Gdańskim i Zachodnim do 21-23 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.