Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zima bez śniegu.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  Na polach widoki jak na wiosnę.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  W lesie także.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  Może już niedługo będzie wszędzie biało.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marian Mańka

 • Prognoza pogody na tydzień 06.02-12.02.2016
  04.02.2016 23:55

  Nadchodzący tydzień nie przyniesie nam większych zmian w pogodzie, w dalszym ciągu będzie ciepło i deszczowo jak na tę porę roku, choć chwil ze słońcem także nie zabraknie.

  • Reklama

  W sobotę Polska znajdować się będzie pomiędzy dwoma układami barycznymi – niżem znad Skandynawii i wyżem znad Bałkanów. Kraj podzielony będzie na pochmurną północ z zanikającymi opadami deszczu lub mżawki i pogodne południe z zachmurzeniem małym lub umiarkowanym. Do kraju napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie z południowego zachodu. Temperatura  maksymalna w dzień wyniesie od 4 - 6 stopni na wschodzie do 10 - 12 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-1) – 1 stopnia na południowym wschodzie do 3 - 5 stopni na północnym zachodzie. Wiać będzie umiarkowany wiatr z południa.

   

  W niedzielę Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Wysp Brytyjskich, w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie z południowego zachodu. W całym kraju będzie pogodnie z  zachmurzeniem umiarkowanym lub dużym z przejaśnieniami. Temperatura  maksymalna w dzień wyniesie od 6 – 8 stopni na wschodzie do 10 - 12 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 3 do 5 stopni. Wiatr całym kraju będzie południowy, umiarkowany.

  W poniedziałek i wtorek Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego, który stopniowo będzie się przemieszczał nad Skandynawię i związanych z nim frontów atmosferycznych. Do kraju w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie z zachodu. W tych dniach należy spodziewać zachmurzeni dużego okresowo wzrastającego do całkowitego z lokalnymi opadami deszczu lub mżawki.  Temperatura  maksymalna w dzień wyniesie od 9 do 11 stopni. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 3 do 5 stopni. W całym kraju wiać będzie umiarkowany wiatr z południa i południowego zachodu.

  W środę i czwartek nad Polską rozbuduje się klin wysokiego ciśnienia. Do kraju zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze z zachodu Na przeważającym obszarze kraju występować będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie będzie całkowite z opadami deszczu lub śniegu. Temperatura  maksymalna w dzień wyniesie od 7 do 10 stopni. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 1 do 4 stopni. W całym kraju wiać będzie umiarkowany wiatr z południa i południowego zachodu.

  W piątek Polska znajdować się pod wpływem niżu znad Skandynawii. W całym kraju występować będzie zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu lub mżawki. Temperatura  maksymalna w dzień wyniesie od 4 do 7 stopni. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 1 do 2 stopni. W całym kraju wiać będzie umiarkowany wiatr z południa.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.