Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza ECMWF Ensemble temperatury dla Warszawy. Przerywana fioletowa linia - norma klimatyczna. Prognoza z 03.12.2015 12UTC. Źródło: www.meteopower.com

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

 • Prognoza pogody na tydzień 05-11.12.2015
  04.12.2015 01:18

  Choć końcówka listopada była chłodna, cały miesiąc zapisał się w Polsce jako niezwykle ciepły. Pierwsze dni grudnia także były ciepłe ponad normę, a w kolejnych sytuacja się nie zmieni…

   

  • Reklama

  W sobotę najładniejsza pogoda od Dolnego Śląska po Małopolskę – zachmurzenie małe do umiarkowanego. W pozostałych dzielnicach południowej połowy kraju zachmurzenie umiarkowane do dużego, a na północy i północnym wschodzie duże do całkowitego. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-7 stopni na Podlasiu, do 8-10 na pozostałym obszarze. Okresami dość silny wiatr, zwłaszcza nad morzem.

  W niedzielę również mocniej powieje, temperatura będzie za to wyższa niż w sobotę – od 8-10 stopni na wschodzie, do 11-12 na zachodzie. Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, miejscami na zachodzie i południu pojawiać się będą rozpogodzenia.

  W poniedziałek i wtorek na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami (więcej przejaśnień, a nawet rozpogodzenia we wtorek) i bez opadów. W poniedziałek może jeszcze mocniej powiać. Temperatury maksymalne od 7 do 11 stopni. Noce nadal bez mrozów, ale z zamgleniami i lokalnymi mgłami.

  W środę pogoda znów bardziej dynamiczna, zachmurzenie zmienne, silniejszy wiatr i miejscami opady przelotne deszczu – głównie na północy.  Temperatura maksymalna od 6 do 10 stopni.

  Podobnie w czwartek i piątek – zachmurzenie duże i całkowite, opady przelotne deszczu i silniejszy wiatr. Nieco chłodniej, choć nadal ciepło ponad normę – w ciągu dnia do 5-8 stopni, a nocami spadki temperatury do 1-4 stopni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.