Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

 • Prognoza pogody na tydzień 05-11.03.2016
  03.03.2016 20:55

  Kolejny tydzień przyniesie nam ciepłą, ale i pochmurną aurę nad Polską. Okresowo występować będą także opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem .

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie obszar obniżonego ciśnienia, związany z niżem znad Niemiec. Przeważnie pochmurno, przy zachmurzeniu całkowitym do dużego, ale brak opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni na północnym wschodzie, do 11-12 stopni na południu.  

  W niedzielę centrum układu niżowego znad Niemiec przemieszczać się będzie nad obszar Dani. Zachmurzenie duże do całkowitego, okresowo słabe opady deszczu, głównie w pasie zachodnim i na północy naszego kraju. Po południu, na południowym zachodzie, a pod wieczór również w centrum Polski przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-7 stopni na Ziemi Lubuskiej i Zachodnim Pomorzu, do 13-14 stopnia na Lubelszczyźnie.

  W poniedziałek w pasie wschodnim Polski w pierwszej części dnia zachmurzenie całkowite do dużego z opadami deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze przejaśnienia. Temperatura maksymalna nadal od 6-7 stopni na całym Pomorzu do 11-13 stopni na południowym wschodzie.

  We wtorek deszczowo za sprawą niżu przemieszczającego się znad Węgier na Białoruś. Zachmurzenie przeważnie całkowite z opadami deszczu, nad ranem miejscami również deszczu ze śniegiem. Jedynie na północnym zachodzie kraju przejaśnienia i brak opadów. Temperatury maksymalne wynosić będą od 6-7stopni na północnym zachodzie do 11-12 stopni na Lubelszczyźnie .

  W kolejnych dniach nad Polską znowu dynamiczna pogoda, dzięki zachodniej cyrkulacji cyklonalnej. Zachmurzenie przeważnie duże, okresowo opady deszczu i opady mieszane. Temperatury w dzień od 6 do 10 stopni, w nocy minimalnie około 0 stopni.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.