Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Teresa Żak

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Arek

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Wiatromen

 • Prognoza pogody na tydzień 05.11-11.11.2016
  03.11.2016 21:05

  Drugi tydzień listopada zapowiada się pochmurnie z opadami deszczu, a pod koniec tygodnia z opadami deszczu ze śniegiem lub śniegu. W najbliższy weekend spodziewamy się wzrostu temperatury, jednak w ciągu tygodnia nastąpi ochłodzenie.

  • Reklama

  W sobotę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże do całkowitego. Początkowo na zachodzie, następnie w północnej połowie kraju będą występować opady deszczu lub mżawki, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Lepsza pogoda będzie w południowej części naszego kraju z zachmurzeniem umiarkowanym, które w godzinach wieczornych będzie wzrastało co dużego lub całkowitego. Dopiero w drugiej części nocy na południu pojawią się opady deszczu lub mżawki. Temperatury maksymalne wyniosą od 4-7 stopni w północnej połowie kraju, do 8-11 stopni w południowej połowie kraju.

  W niedzielę w Polsce zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu lub mżawki. Strefa wolna od opadów pojawi się początkowo na północnym zachodzie i stopniowo będzie się poszerzać na część zachodnią i północną naszego kraju. Termometry wskażą maksymalnie od 5 do 8 stopni, cieplej na południu 8-10 stopni.

  W poniedziałek pogodę w Polsce będzie kształtował kolejny front atmosferyczny, który przyniesie zachmurzenie całkowite, opady deszczu lub mżawki, a na północy i północnym wschodzie opady deszczu ze śniegiem. Temperatury od 3 stopni na północnym wschodzie do 5-6 stopni na pozostałym obszarze kraju, nieco cieplej na krańcach południowych, gdzie temperatura wyniesie 7-9 stopni.

  Wtorek w całym kraju zachmurzenie całkowite lub duże. Początkowo na północy i północnym wschodzie miejscami możliwe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Prognozowane temperatury maksymalne wyniosą od 1-3 stopni na północnym wschodzie do 4-6 stopni na pozostałym obszarze kraju. W nocy temperatura minimalna w całym kraju spadnie poniżej 0 stopni.

  Kolejne dni pochmurne, w środę i czwartek miejscami, głównie w południowej i wschodniej Polsce opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna w środę, czwartek i piątek wyniesie od 0 stopni na wschodzie do 3-4 stopni na zachodzie. W nocy temperatura minimalna w całym kraju spadnie poniżej 0 stopni.

  Następny weekend zapowiada się pochmurnie, a opady będą zanikać. Dopiero w niedzielę po południu od zachodu zacznie wkraczać kolejna strefa opadów deszczu. Temperatury maksymalne od 2 stopni na wschodzie do 4-5 stopni na zachodzie, tylko na północnym wschodzie chłodniej 0-2 stopnie.

  Autor: Bartłomiej Nowakowski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.