Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Joasia

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Joasia

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 05.09-11.09.2015
  04.09.2015 13:21

  W weekend oraz w pierwszej połowie przyszłego tygodnia – będzie pochmurno oraz deszczowo. Taką aurę sprowadzi do Polski rozległy niż, którego centrum początkowo będzie znajdowało się nad Bałtykiem, a w połowie tygodnia znajdzie się nad północno-zachodnią Rosją. W połowie tygodnia będzie następowała powolna przebudowa pola barycznego nad Polską, odsuwający się na wschód niż ustąpi miejsca wyżowi. Taka sytuacja synoptyczna sprawi, że nie mamy już, co liczyć na napływ ciepłych mas powietrza zalegających na południu Europy. Do kraju będzie napływało chłodniejsze powietrze polarne morskie.

  W sobotę na pogodę w Polsce wpływał będzie niż, którego centrum znajdować się będzie nad południowa Szwecją i Bałtykiem. Na północy, północnym zachodzie i zachodzie oraz na południu i południowym wschodzie kraju zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, na pozostałym obszarze mniej chmur, zachmurzenie umiarkowane lub duże i bez opadów. Dodatkowo na obszarze woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego będzie wiał umiarkowany okresami dość silny wiatr w porywach do 50-70km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-17 stopni na Pomorzu do 20-22 stopni na  pozostałym obszarze.

  • Reklama

  W niedzielę centrum niżu będzie przemieszczało się nad północną Polską. W całym kraju zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite, miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a na Wybrzeżu, Pomorzu oraz na zachodzie mogą pojawić się burze. Znów będzie wietrznie, w całym kraju będzie wiał umiarkowany okresami dość silny południowo-zachodni i zachodni wiatr z porywami do 40-60km/h, a wysoko w górach porywy wiatru mogą osiągnąć wartość ponad 100km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 14-16 stopni na przeważającym obszarze kraju, nieco cieplej będzie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie 16-18 stopni.

  W poniedziałek i we wtorek niż powoli będzie odsuwał się nad północno-zachodnią Rosję, a od zachodu Polska będzie dostawała się pod wpływ wyżu. W tych dniach na północy i północnym wschodzie kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami i przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie przeważnie duże i tylko lokalnie pojawią się słabe przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy przeważnie od 15 do 17 stopni w poniedziałek, a we wtorek od 15 do 18 stopni.

  W środę przed południem w całym kraju zachmurzenie będzie duże miejscami zwłaszcza na wschodzie całkowite z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu. Od godzin południowych od zachodu opady będą zanikały, a zachmurzenie będzie malało. Po południu zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu występować będzie we wschodniej połowie kraju, a w zachodniej połowie zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane. Temperatury będą zróżnicowane, na wschodzie 15-17 stopni, na zachodzie 17-19 stopni.

  W czwartek i piątek zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane lokalnie duże z lokalnymi słabymi opadami deszczu. Na termometrach niewielkie zmiany w porównaniu do środy. W czwartek od 16-18 stopni na wschodzie i północy do 18-20 stopni na pozostałym obszarze kraju, a w piątek od 17 do 20 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.