Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zima w Polsce.

  Zima w Polsce.

  Piękna zimowa sceneria.

  Piękna zimowa sceneria.

  Trudne warunki na drodze.

  Trudne warunki na drodze.

 • Prognoza pogody na tydzień 05.02-11.02 2011
  04.02.2011 04:00

  Ledwo świstak Phil nie zobaczywszy swojego cienia „oznajmił” szybką wiosnę, a już w nadchodzących dniach widać tego skutki. Mimo trwających ferii zimowych i oczekiwań dzieciaków na białe szaleństwo nie mam zbyt dobrych informacji. Najbliższe dni zapowiadają się z temperaturą powyżej zera w ciągu dnia i około zera w nocy. Do połowy przyszłego tygodnia występować będą opady, ale będą to w przewadze opady deszczu.

  • Reklama

  W sobotę i niedzielę Polska będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii, a nad naszym krajem przemieszczać się będzie front atmosferyczny powodując zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu, które słabsze będą na południu kraju. Słabe opady śniegu wystąpią w nocy na krańcach wschodnich. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 5 – 6 stopni na wschodzie do 9 – 11 stopni na zachodzie kraju, a temperatura minimalna w nocy wyniesie od 1 – 3 stopni na wschodzie do 4 – 6 stopni na zachodzie.

   W poniedziałek pogoda nieznacznie się poprawi. Od zachodu następować będą rozpogodzenia, a w centrum i na wschodzie będzie pochmurno ze słabymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 2 – 4 stopni na północnym wschodzie do 9 – 11 stopni na południowym zachodzie. Temperatura minimalna wyniesie o d(-2) – (-0) stopni na południowym wschodzie do 2 – 3 stopni na północnym zachodzie.

  We wtorek na południu pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym, a na północy zachmurzeni duże z lokalnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 2 – 5 stopni na północy do 9 – 11 stopni na południu. Temperatura minimalna w całym kraju wyniesie od (-2) – (-0) stopni.

  We środę już w całym kraju dobra pogoda z zachmurzeniem umiarkowanym lub dużym z większymi przejaśnieniami. W ciągu dnia będzie nieco chłodniej i temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 1 – 2 stopni na północnym wschodzie do 5 – 6 stopni na południowym zachodzie. Temperatura minimalna wyniesie od (-4) – (-3) stopni na wschodzie do (-2) – (-1) stopnia na zachodzie.

  We czwartek w Polsce utrzyma się pogoda z zachmurzeniem umiarkowanym. Zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze i temperatura maksymalna w dzień wyniesie od (-0) - 1 stopnia na północnym wschodzie do 3 – 5 stopni na zachodzie. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od (-4) – (-5) stopni na wschodzie do (-2) – (-1) stopnia na zachodzie.

  W piątek zachmurzenie wzrośnie i w całym kraju będzie duże. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od (-2) – (-0) stopni na północnym wschodzie do 3 - 4 stopni na południowym zachodzie. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od (-5) – (-4) stopni na wschodzie do (-2) – (-1) stopnia na zachodzie.

  Jak widać w nadchodzącym tygodniu odpoczniemy od zimy i wszystkich jej uciążliwych okoliczności. Jednak to, co ucieszy jednych z pewnością zasmuci drugich. Miejmy jednak nadzieję, że zima jeszcze powróci w swoim najładniejszym wydaniu.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.