Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 04-10.11.2017
  03.11.2017 04:41

  Przewaga chmur nad słońcem, ale za to prawie bez opadów....

   

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować pomiędzy niżem znad Morza Norweskiego, a wyżem znad południowo-wschodniej Europy. Do Polski z zachodu napływało będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie większe przejaśniania i lokalne rozpogodzenia występować będą w południowej Polsce. Rano występować będą silne zamglenia i lokalne mgły, które miejscami mogą utrzymywać się do godzin południowych, a dodatkowo przed południem miejscami w północno-wschodniej i wschodniej Polsce będą pojawiać się słabe opady mżawki. Będzie cieplej niż w ostatnich dniach, temperatura maksymalna wyniesie od 8-9 stopni na północnym wschodzie przez 10-12 stopni na przeważającym obszarze kraju (na zachodzie miejscami 13 stopni) do 12-14 miejscami 15 stopni na południu. Tak ciepło na południu będzie za sprawą wiejącego w górach halnego, w górach i na pogórzach porywy wiatru wyniosą 55-60km/h, a wysoko w górach do 80-85km/h.

  W niedzielę w sytuacji synoptycznej bez większych zmian, czyli Polska nadal znajdować się będzie pomiędzy niżem nad Morza Arktycznego, a wyżem znad południowej Rosji, w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. W całym kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami, dopiero po południu na zachodzie kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, a na północnym zachodzie kraju pojawią się opady deszczu związane z frontem atmosferycznym, który w poniedziałek będzie kształtował pogodę w zachodniej Polsce. Temperatura maksymalna wyniesie od 10-12 stopni na północnym wschodzie do 12-14 stopni na przeważającym obszarze kraju, a za sprawą halnego na południu miejscami temperatura wyniesie 15 stopni. Wspomniany halny przyniesie w górach i na pogórzach porywy wiatru do 55-65km/h, a wysoko w górach do 80-100km/h.

  W poniedziałek Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad południowej Rosji i Atlantyku. Pomiędzy nimi nad zachodnią Polską przemieszczać się będzie zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym związana z niżem znad północnej Skandynawii. W zachodniej Polsce zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, które stopniowo będą zanikały, natomiast na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie od 10 do 14 stopni, chłodniej będzie jedynie na południowym zachodzie kraju 8-10 stopni.

  Wtorek – pochmurny, poranek mglisty, a w ciągu dnia będą pojawiać się słabe lokalne opady. Pogodę w Polsce będzie kształtował wyż, którego główne centrum będzie znajdowało się nad południową Rosją i Kazachstanem. W całym kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami, których najwięcej będzie na Pomorzu. Poranek w całym kraju mglisty, a w godzinach przedpołudniowych miejscami szczególnie w centrum i na południu pojawiać się będą słabe lokalne opady mżawki. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 do 11 stopni, chłodniej będzie jedynie w rejonach górskich – od 6 do 9 stopni.

  Od środy do piątku w całym kraju będzie pochmurno. W tych dniach zachmurzenie będzie duże, miejscami będzie wzrastać do całkowitego. Słabe opady deszczu w środę pojawiać się mogą w górach, w czwartek miejscami na obszarze całego kraju, a w piątek kolejny front atmosferyczny przyniesie opady na północny kraju. Jeśli chodzi o temperatury w tych dniach, to w środę i w czwartek temperatura maksymalna wynosić będzie od 7-10 stopni na północy kraju do 9-12 stopni na południu, a w piątek od 6-8 stopni na północnym wschodzie do 8-11 stopni na południu.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.