Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jarosław Deska

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  5) Prognozowana temperatura maksymalna na środę 08.08.2018. Prognoza z 03.08.2018

 • Prognoza pogody na tydzień 04-10.08.2018
  03.08.2018 15:21

  Ostatnie gorące i parne dni, sprawiły, że wielu z nas marzą się bardziej umiarkowane temperatury i chwila oddechu od upałów. Dla tych z Państwa mamy dwie wiadomości, dobrą i złą: będziemy mieli chwilę oddechu, ale tylko chwilę… Poniżej szczegóły.

   

  • Reklama

  Sobota na ogół pogodna z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. W pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny po Lubelszczyznę i Roztocze od godzin południowych zaczną się jednak rozwijać chmury, z których w dalszej części dnia przelotnie popada i zagrzmi. Burz można spodziewać się również miejscami na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Nadal gorąco – do 29-31 stopni na północy i na południowym wschodzie, przez 30-32 stopnie w centrum, do 33-34 stopni na zachodzie. Nad morzem nieco chłodniej, do 27-29 stopni.

  W niedzielę nieco więcej chmur, szczególnie na północy, wschodzie i południu. Tu okresami deszcz i burze. W centrum i na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami małe. Chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-24 stopni na Wybrzeżu, przez 25-28 na przeważającym obszarze, do 28-30 na południowym zachodzie. Powieje też silniejszy wiatr z kierunków północnych, zwłaszcza na Wybrzeżu.

  Poniedziałek słoneczny w południowo-zachodniej części kraju, natomiast w części północno-wschodniej z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego. Nie powinno jednak padać, chyba że lokalnie. Temperatury maksymalne od 22-25 stopni na północy i północnym wschodzie, do 27-30 stopni na południowym zachodzie.

  We wtorek zachmurzenie umiarkowane do dużego już tylko na północnym wschodzie Polski, poza tym pogodne niebo i dużo słońca. Zacznie się znów ocieplać – temperatury wzrosną do 26-29 stopni na północnym wschodzie, wschodzie i południowym wschodzie oraz do 30-33 stopni na pozostałym obszarze. Na krańcach zachodnich może być nawet 35-36 stopni! Jedynie nad morzem chłodniej – 24-27 stopni.

  W środę i czwartek – jak wskazują obecne prognozy nastąpi kulminacja drugiej fali upałów. Temperatury mogą wzrastać nawet 36-38 stopni na zachodzie kraju, na pozostałym obszarze też powyżej lub w okolicach 30 stopni. Będzie naprawdę gorąco. Ponadto w czwartek na zachodzie i północnym zachodzie pojawią się burze, będące zwiastunem zmiany pogody. W piątek obejmą one cały kraj przynosząc ochłodzenie. Temperatury około 30 stopni utrzymają się jeszcze na wschodzie.

  Tak wygląda scenariusz pogodowy na kolejny tydzień. Pamiętajmy, że zwłaszcza na dalsze dni, prognozy mogą ulec zmianie, dlatego zachęcamy do sprawdzania na bieżąco najbardziej aktualnych informacji. I drugie przypomnienie – upały i burze mogą być bardzo niebezpieczne. Miejmy to w pamięci i zachowujmy podstawowe środki ostrożności.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.