Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Pan Arkadiusz

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Pan Arkadiusz

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Pan Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Pan Jerzy Mączewski

 • Prognoza pogody na tydzień 04-10.06.2016
  03.06.2016 13:31

  W nadchodzącym tygodniu będzie troszkę chłodniej, a to za sprawą chłodniejszych mas powietrza, które do kraju będą spływały aż znad Morza Arktycznego.

  • Reklama

  Przeglądając na mapy prognostyczne rozkładu ciśnienia na poziomie morza na nadchodzący tydzień, można stwierdzić, że do wtorku układem sterującym będzie antycyklon grenlandzki, który będzie sięgał klinem aż po Europę środkowo-wschodnią.  Właśnie wzdłuż tego klina będą spływały chłodniejsze masy powietrza aż znad Morza Arktycznego. Następnie klin wycofa się, ustępując miejsca polu obniżonego ciśnienia, które związane będzie z niżem znad północno-zachodnich krańców Rosji.

  W sobotę będzie pogodnie. W południowej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego, a na pozostałym obszarze kraju małe i umiarkowane, ale po południu w Polsce północnej oraz centralnej pojawią się chmury kłębiaste Cumulus Congestus i kłębiasto deszczowe Cumulonimbus z których miejscami popada przelotny deszcz i zagrzmi. Pojedyncze opady i burze mogą również wystąpić w Tatach i Beskidach. Temperatura maksymalna wyniesie od 23-25 stopni na wschodzie do 25-27 stopni na zachodzie kraju, chłodniej będzie jedynie nad samym morzem oraz w górach – 18-22 stopnie.

  Niedziela na przeważającym obszarze kraju słoneczna. Zachmurzenie przeważnie małe miejscami zwłaszcza w południowej połowie kraju wzrastające do umiarkowanego, jedynie więcej chmur występować będzie na Przedgórzu Sudeckim, Pogórzu Beskidzkim oraz oczywiście w górach i na tym obszarze należy spodziewać się popołudniu lokalnych przelotnych opadów deszczu i pojedynczych burz. Będzie nieco chłodniej niż w sobotę. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-21 stopni w górach, nad samym morzem oraz w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Warmię po Mazury, przez 20-22 stopni na Podlasiu do 25-27 stopni na zachodzie, na pozostałym obszarze od 22 do 24 stopni.

  Poniedziałek i wtorek będą najładniejszymi dniami, jeśli weźmiemy pod uwagę pogodę. W całym kraju nie zabraknie słońca, zachmurzenie będzie małe i tylko miejscami będzie wzrastało do umiarkowanego. W poniedziałek temperatura maksymalna wyniesie od 15-18 stopni nad samym morzem oraz na Pomorzu Gdańskim, przez 17-20 stopni na Warmii, Mazurach i Podlasiu, 19-21 stopni na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Ziemi kieleckiej, Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu do 22-25 stopni na zachodzie kraju. We wtorek będzie już troszkę cieplej od 20-22 stopni w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Warmię, Mazury, po Podlasie i Lubelszczyzn do 24-25 stopni na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Na pozostałym obszarze od 22 do 24 stopni.

  Od środy do piątku będzie więcej chmur z których występować będą przelotne opady deszczu, lokalnie może zagrzmieć. Temperatury maksymalne wyniosą: w środę od 18-20 stopni w górach i nad morzem do 24-26 stopni na pozostałym obszarze, a w czwartek i w piętek od 17-20 stopni na północy i w górach od 20-23 stopni na pozostałym.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.