Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 04-10.02.2017
  03.02.2017 02:46

  W weekend będziemy musieli się zmierzyć ze zróżnicowaną pogodą, obfitującą w trudne warunki drogowe. W nowym tygodniu wraz z rozpogodzeniami nadejdzie srogi mróz.

   

  • Reklama

  Sobota w całym kraju pochmurna, rano wszędzie zamglenia i lokalne mgły, które poza północnym wschodem mogą utrzymywać się przez cały dzień. W zachodniej części kraju, a także lokalnie w centrum i na południu opady deszczu lub mżawki, rano lokalnie możliwe opady marznące. Temperatura maksymalna wyniesie od (-2)-0 stopni w północno-wschodniej połowie Polski do 1-4, lokalnie 5 stopni na pozostałym obszarze. Noc także podzieli kraj na mroźną połowę północno-wschodnią i cieplejsza południowo-zachodnią.

  W niedzielę również dużo chmur – zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na krańcach południowo-zachodnich i południowych w drugiej części dnia większe przejaśnienia. W południowej części kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu miejscami opady deszczu lub mżawki. W pasie centralnym i miejscami na północy głównie śnieg, choć lokalnie także opady marznące. Temperatury maksymalne od (-4)-(-1) stopnia w północno-wschodniej połowie Polski do 1-4, lokalnie 5-6 stopni na pozostałym obszarze. W nocy prawie wszędzie opady przejdą w śnieg, wyjątkiem będzie Podkarpacie, gdzie do rana może jeszcze padać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Bez opadów w pasie od Dolnego Śląska po Małopolskę. Na południu zamglenia i mgły. Temperatury minimalne od (-8)-(-6) na północnym wschodzie, do (-1)-0 stopni na Podkarpaciu.

  W poniedziałek śnieg może poprószyć w prawie całym kraju, tylko na południu słabe, lokalne opady deszczu ze śniegiem lub mżawki. Po południu na północy pojawią się większe przejaśnienia. Termometry wskażą maksymalnie od (-6)-(-5) stopni na Podlasiu do 0-1 stopnia na południu. Powieje silniejszy wschodni i północno-wschodni wiatr. Noc już z solidnym mrozem na północnym wschodzie – temperatury spadną do (-16)-(-15) stopni. Na pozostałym obszarze temperatury nieco wyższe, ale wszędzie mróz.

  We wtorek chmury i opady śniegu będą odchodzić na południowy zachód, a od północnego wschodu będzie się rozpogadzać. W całym kraju już całodobowy mróz – w dzień maksymalnie (-11)-(-8) stopni na wschodzie i (-6)-(-4) na zachodzie. Noc bardzo zimna, z temperaturami nawet poniżej (-20) stopni na wschodzie.

  Kolejne dni na ogół pogodne i bez opadów. Mroźno. W dzień wszędzie temperatury ujemne, nocami co najmniej kilkunastopniowy mróz.

  Zima w pełni.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.