Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Będą w tygodniu dni gdzie będzie pogodnie,

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor zdjęcia: Rafał Choma

  (2) ale przeważać będzie pochmurne,

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska

  (3) ciemne niebo

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Paweł Nycz

  (4) i będą występowały opady deszczu.

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 04.08-10.08.2012
  03.08.2012 16:15

  W nadchodzącym tygodniu pogoda będzie zmieniała się dynamicznie, a to za sprawą przepychanki do jakiej dojdzie miedzy kolejnymi wyżami, a niżem znad Skandynawii, a dodatkowo będzie chłodniej.

  • Reklama  Weekend – jeden front w sobotę opuści Polskę, a już niedzielę kolejny front popsuje pogodę szczególnie na zachodzie i południu.W sobotę rano zatoka niskiego ciśnienia, która przyniosła w piątek opady i burze w całej Polsce, znajdzie się na wschodzie kraju i będzie spychana dalej nad Białoruś przez wyż znad Czech i południowych Niemiec. Do Polski z południowego-zachodu będzie napływało chłodniejsze powietrze polarne morskie. W ciągu dnia zachmurzenie na przeważającym obszarze kraju nadal będzie duże lokalnie całkowite, jedynie na zachodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Na wschodzie, w centrum i na północy kraju (na Pomorzu i Kujawach) będą występować przelotne opady deszczu. Po południu opady będą zanikały, a zachmurzenie będzie malało. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-24 stopni na północy kraju do 25-28 stopni na pozostałym obszarze.

  W niedzielę wyż, który wypchnął w sobotę front znad Polski, sam znajdzie się nad Białorusią i pozwoli na podejście od zachodu kolejnych frontów atmosferycznych związanych z niżem znad Wysp Brytyjskich. Początkowo na wschodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie małe, w centrum umiarkowane do dużego, a na zachodzie duże i całkowite. W ciągu dnia będzie przybywało chmur i do wieczora w całym kraju zachmurzenie duże lub całkowite. Jeszcze przed południem pierwsze opady pojawią się na zachodzie i południu. W drugiej części dnia przelotne opady deszczu i burze będą występować na zachodzie i południu (w woj.: Pomorskim, Zachodnio-pomorskim, Wielkopolski, Lubuskim, Dolnośląskim, Opolskim, Śląskim, Świętokrzyskim, Małopolskim i Podkarpackim). Temperatura maksymalna wyniesie od 24-26 stopni na północy kraju do 27-29 stopni lokalnie nawet do 30 stopni na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek – zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym na północy i zachodzie kraju. W poniedziałek na północy i zachodzie i w centrum zachmurzenie będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu i burzami, jedynie na południu i południowym-wschodzie kraju (Małopolski, Podkarpacie, Kielecczyzna i Lubelszczyzna) będzie pogodnie – tu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-24 stopni na Pomorzu Zachodnim, Gdańskim do 32-34 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Poza tym od 25-28 stopni na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, Kujawach, Warmii, Mazurach do 28-32 stopni na Mazowszu, Kielecczyźnie, Opolszczyźnie, Śląsku i w Małopolsce.

  Od wtorku do czwartku wyż na południu, a niż na północy. We wtorek rano zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym będzie znajdować się na wschodzie i południu kraju. W ciągu dnia będzie wypychana poza granice naszego kraju przez kolejny wyż znad zachodniej Europy. Ale póki to nastąpi w całym kraju zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite, a przelotne opady deszczu będą występowały głównie na południu, południowym-wschodzie oraz na Pomorzu, Warmii i Mazurach. Dopiero w godzinach popołudniowych opady będą zanikały, a zachmurzenie będzie malało. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-23 stopni na północy do 25-26 stopni na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, na pozostałym obszarze od 23 do 25 stopni.

  W środę i w czwartek południowa i centralna Polska będzie znajdować się pod wpływem wyżu, a północna pod wpływem niżu znad Skandynawii. W ciągu tych dwóch dni na północy zachmurzenie będzie duże lokalnie całkowite i tu należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie duże. Temperatury też będą wyrównane. W środę temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni na północy kraju do 21-23 stopni na pozostałym obszarze, a w czwartek od 19-20 stopni na północy przez 20-22 stopnie w centrum do 22-24 stopni na południu kraju.

  W piątek Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Morza Norweskiego. W całym kraju zachmurzenie będzie duże lokalnie umiarkowane, a przelotne opady deszczu nadal występować będą na północy. Temperatura maksymalna wyniesie od 19-21 stopni na północy przez 21-23 stopnie w centrum do 22-24 stopni na południu kraju.

  Jak widać pogoda nie będzie nas rozpieszczała, będzie dość chłodno i będzie więcej deszczu niż w ostatnich dniach.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.