Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maria Gabriela Suska

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Maria Gabriela Suska

  2) Prognostyczna mapa ciśnienia atmosferycznego i położenia frontów atmosferycznych na dzień 04.07.2015r. na godz. 12UTC. Źródło: FU-Berlin

  2) Prognostyczna mapa ciśnienia atmosferycznego i położenia frontów atmosferycznych na dzień 04.07.2015r. na godz. 12UTC. Źródło: FU-Berlin

  3) Prognostyczna mapa górna 500hPa, prognoza geopotencjału na dzień 04.07.2015r. na godz. 12UTC.

  3) Prognostyczna mapa górna 500hPa, prognoza geopotencjału na dzień 04.07.2015r. na godz. 12UTC.

  4) Prognoza temperatury maksymalnej i minimalnej dla wybranych miast

  4) Prognoza temperatury maksymalnej i minimalnej dla wybranych miast

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko

 • Prognoza pogody na tydzień 04.07-10.07.2015
  03.07.2015 12:04

  Weekend dzięki wyżowi Annelie (rys.2) , który już od wtorku gości nad Polskim niebem, będzie słoneczny i upalny. Jednak już w niedzielę ww. wyż będzie słabł i nastąpi przebudowa pola barycznego przy ziemi oraz w wyższych warstwach atmosfery. Do słowa dojdą niże, które w ostatnim tygodniu omijały Europę wędrując na wschód po obrzeżach (przemieszczały się znad Atlantyku przez północną Skandynawię nad północno-wschodnią Rosję) klina wyżowego zalegającego w wyższych warstwach atmosfery (rys.3). Również zmieni się kierunek napływających mas powietrza z południowo-zachodniego na zachodni i północno-zachodni, co będzie oznaczało ochłodzenie.

  • Reklama

  W sobotę słonecznie i bezchmurnie, tylko lokalnie na niebie pojawią się pojedyncze chmury Cumulus humilis tzw. pięknej pogody, a prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 30-33 stopni na przeważającym obszarze kraju do 33-36 stopni na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, w zachodniej Wielkopolsce oraz na Dolnym Śląsku. Chłodniej jedynie nad samym morzem oraz w górach – od 26 do 30 stopni.

  W niedzielę ciąg dalszy pięknej słonecznej i bardzo ciepłej pogody. Na przeważającym obszarze kraju nadal bezchmurnie lokalnie na niebie pojawią się pojedyncze chmury kłębiaste pięknej pogody - Cumulus humilis. Większe zachmurzenie pojawi się jedynie na północy i północnym zachodzie kraju i to będzie oznaką zmian w pogodzie, które nastąpią w następnych dniach. Niedziela będzie bardzo ciepła, nie skłamię, jeśli powiem, że zapowiada się jednym z najcieplejszych dni tego lata. Prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 32-34 stopni na wschodzie i północy do 36-38 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. Chłodniej (podobnie jak w sobotę) będzie jedynie nad samym morzem oraz w Tatrach – 25-29 stopni.

  W poniedziałek nad Polską wędrował będzie chłodny front atmosferyczny. Prognozy wskazują, że rano frontem ten będzie znajdował się nad północno-zachodnią Polską, a wieczorem będzie leżał mniej więcej od północnego-wschodu przez centrum po południowy zachód. W strefie frontu atmosferycznego zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, burzom miejscami mogą towarzyszyć krótkotrwałe i intensywne opady deszczu, opady gradu i gwałtowne wyładowania atmosferyczne. Natomiast na wschodzie i południowym wschodzie oraz po południu na północnym zachodzie zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego. Front ten będzie oddzielał bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe od chłodniejszego powietrza polarnego morskiego. Objawi się to w temperaturze maksymalnej. Przed frontem atmosferycznym na wschodzie, południowym wschodzie i południu będzie od 33 do 36 stopni, a za frontem atmosferycznym Pomorzu termometry pokażą jedynie od 22 do 25 stopni. 

  We wtorek na chwilę pogodę poprawi wyż z centrum nad Alpami. W całym kraju zachmurzenie będzie małe miejscami umiarkowane. Po południu przelotne opady deszczu i burze mogą pojawić się w Karpatach, a wieczorem przelotne opady deszczu mogą lokalnie pojawić się na zachodzie kraju. Temperatury maksymalne wynosić będą od 24-27 stopni nad samym morzem, na Pomorzu oraz na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie do 29-32 stopni na pozostałym obszarze.

  Od środy do końca tygodnia pogodę w Polsce będzie kształtował niż z centrum nad Bałtykiem.

  W środę zachmurzy się i popada w całym kraju, miejscami nawet zagrzmi. Temperatury od 20-24 stopni na pomorzu do 30-33 stopni na południowym wschodzie, na pozostałym obszarze od 25 do 29 stopni.

  W czwartek i w piątek w północnej połowie kraju zachmurzenie zmienne umiarkowane do dużego z przelotnymi opadami deszczu i pojedynczymi burzami, natomiast w południowej połowie kraju mniej chmur – zachmurzenie małe do umiarkowanego, a przelotne opady deszczu i popołudniowe burze możliwe jedynie w górach. Będzie chłodnej. W czwartek prognozowana temperatura maksymalna wynosi od 18-20 stopni na północy do 23-25 stopni na pozostałym obszarze, a w piątek od 18-20 stopni na północy do 21-24 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.