Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Natalia Pacynko.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Natalia Pacynko.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zbigniew W.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zbigniew W.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: ewa.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: ewa.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 04.05-10.05.2013
  03.05.2013 13:13

  Choć długi weekend póki co nie rozpieszcza nas pogodowo, wiele wskazuje na to, że idzie ku lepszemu. Wszystko za sprawą wyżu znad Atlantyku, który w kolejnych dniach, rozbudowując się w kierunku Europy centralnej i wschodniej, „zaopiekuje” się pogodą w Polsce.  Końcówka długiego weekendu z coraz lepszą pogodą

  Sobota rozpocznie się pogodnie w północno-zachodniej części kraju, na pozostałym obszarze ciągle będzie pochmurno, a do południa może jeszcze miejscami padać słaby, zanikający deszcz. W ciągu dnia zachmurzenie będzie powoli maleć i do wieczora przejaśnienia powinny objąć większą część Polski. Najwięcej chmur na krańcach południowych i wschodnich. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-15 stopni nad samym morzem do 16-19 na pozostałym obszarze.
  W nocy ciąg dalszy rozpogodzeń, tak że niedziela w większości regionów powinna przywitać nas słońcem. Przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko południowy wschód, krańce wschodnie i południowe nadal miejscami z zachmurzeniem dużym. Po południu jednak rozpogodzi się już wszędzie. Termometry wskażą maksymalnie 12-16 stopni nad morzem, 15-18 w dzielnicach północnych oraz 18-21 stopni na pozostałym obszarze.

  Początek nowego tygodnia pogodny i ciepły

  Pierwsze trzy dni nowego tygodnia w całym kraju zapowiadają się słonecznie i ciepło. W poniedziałek nigdzie nie powinno padać, we wtorek przelotnym deszczem i lokalnymi burzami zagrożone będą krańce południowe, a we wtorek miejscami południe i zachód kraju. Przeważnie jednak będzie pogodnie, z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, słońca więc nie powinno zabraknąć. Temperatury z każdym dniem wyższe – w poniedziałek od 15-17 stopni na północy do 20-22 na południu i zachodzie, we wtorek w prawie całej Polsce 20-23 stopnie, tylko na północy 18-20 stopni, a w środę wszędzie 1-2 stopnie cieplej. Jedynie pas nadmorski jak zwykle nieco chłodniejszy od reszty kraju.

  Czwartek i piątek z większą ilością deszczu

  W czwartek pogoda zacznie się zmieniać – od zachodu przybędzie chmur i stopniowo w całej Polsce pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze, które pozostaną z nami także w piątek. Między opadami mamy jednak szanse na przebłyski słońca, zwłaszcza w czwartek i zwłaszcza na południowym wschodzie powinno być pogodnie, gdyż padać tam zacznie najpóźniej. Temperatury maksymalne w czwartek wysokie – od 16-20 stopni na Wybrzeżu do 24-26 stopni w Małopolsce i na Podkarpaciu. W piątek ochłodzenie – maksymalnie już „tylko” 15-20 stopni, a nad morzem 11-14 stopni.

  Jak widać, nadchodzący tydzień zapowiada się nie najgorzej, z dużą ilością słońca, choć również z deszczem, jednak, co najważniejsze – wiosennie.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.