Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Pacholski.

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Pacholski.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Michał.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Michał.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 04.04-10.04.2015
  03.04.2015 02:44

  Tegoroczny kwiecień rozpoczął się w Polsce chłodno, wietrznie, z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Wszystko wskazuje na to, że również w Święta Wielkanocne – przynajmniej częściowo – utrzyma się podobny typ pogody.

   

  • Reklama

  Wielka Sobota przyjemniejszą pogodą przywita mieszkańców zachodniej połowy Polski – tu poranek pogodny, choć rześki. Na wschodzie pochmurno i miejscami słabe, przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. W ciągu dnia nadal więcej chmur na wschodzie, choć przybędzie ich także w pozostałej części kraju i praktycznie wszędzie popada przelotnie deszcz. Lokalnie mogą także pojawić się burze. Pod wieczór na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-6 stopni w pasie od Pomorza po Mazury i Suwalszczyznę, do 7-10 na pozostałym obszarze. Chwilami będzie wiał dość silny zachodni i północno-zachodni wiatr.

  W nocy opady utrzymają się na północnym wschodzie, przy czym będą przechodziły w śnieg. Na pozostałym obszarze nieco się przejaśni, a na zachodzie i południowym zachodzie wręcz rozpogodzi. Temperatura minimalna wyniesie od (-3)-(-1) stopnia na przeważającym obszarze, do około 0 na północnym wschodzie i 1-2 stopni miejscami nad morzem.

  Niedzielny poranek może przywitać mieszkańców północno-wschodniej Polski białymi krajobrazami; tam cały czas przelotne opady – rano śniegu, przechodzącego w deszcz ze śniegiem i deszcz, a wieczorem ponownie w deszcz ze śniegiem. Poza zachodem, gdzie przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze występować będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu, wieczorem lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatury maksymalne wyniosą od 5-6 stopni na północnym wschodzie do 9-10 na zachodzie.

  W nocy opady będą zanikać. Prawie wszędzie chwyci za to lekki mróz do (-3)-(-0) stopni.

  Lany poniedziałek minie na przeważającym obszarze kraju pod znakiem zachmurzenia dużego z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami może popadać przelotny deszcz, na Pogórzach deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Powieje silniejszy północno-zachodni wiatr. Temperatury osiągną 7-10 stopni.

  Kolejne dni przyniosą początkowo podobną pogodę – przeważać będzie zachmurzenie duże, miejscami popada deszcz; najwięcej opadów we wtorek. Od czwartku zacznie się jednak coraz bardziej przejaśniać, opady powinny zanikać i piątek może już być całkiem pogodny. Wciąż będzie nam co prawda towarzyszył dość silny wiatr, za to temperatury będą z każdym dniem odrobinę rosły – we wtorek maksymalnie 7-10 stopni, ale już w piątek od 9 do 15. Noce już bez mrozu, pojawiać się będą co najwyżej niewielkie przygruntowe przymrozki.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.