Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Wyżowa bezchmurna pogoda

  Ostatni tydzień w obiektywie naszych internautów. Autor: Rafał Choma

  Park w zimie

  Ostatni tydzień w obiektywie naszych internautów. Autorka: Joasia

  Park w zimie

  Ostatni tydzień w obiektywie naszych internautów. Autorka: Joasia

  Mróz na szybie

  Ostatni tydzień w obiektywie naszych internautów. Autor: Grzegorz Giełażys

  Ośnieżony ogródek

  Ostatni tydzień w obiektywie naszych internautów. Autorka: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 04.02 - 10.02.2012 r.
  02.02.2012 22:35

  Dziś w Dniu Świstaka, najbardziej znany świstak na świecie - Phil ze stanu Pensylwania zobaczył swój cień, a to oznacza, że do wiosny dzieli nas jeszcze sześć chłodnych tygodni. Ja nie odpowiem Państwu na pytanie, ile czasu pozostało nam do końca zimy, ale postaram się przybliżyć Państwu przebieg pogody w nadchodzącym tygodniu.

  • Reklama


  Wyż rosyjski nadal wpływał będzie na pogodę.
  W nadchodzącym tygodniu, nadal główną rolę w kształtowaniu pogody będzie odgrywał Wyż Rosyjski, który będzie przemieszczał się znad północnej części Rosji do centrum Rosji. Co dla nas oznacza taka wędrówka centrum wyżu? Trochę zmian w pogodzie, więcej chmur, trochę opadów śniegu, a głównie to zmianę kierunku napływu masy powietrza, a co za tym idzie wzrost temperatury w drugiej części terminu prognozy.


  Weekend
  W sobotę największe zachmurzenie - duże i całkowite - będzie występowało na południowym-wschodzie (Małopolska, Podkarpacie, Lubelszczyzna i Kielecczyzna) i tu tez pojawią się opady śniegu. Na Pomorzu zachmurzenie będzie umiarkowane i duże i słabe opady śniegu mogą występować na Wybrzeżu, a na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Nadal będzie chłodno. Temperatury maksymalne wyniosą od (-20)-(-18) stopni na Suwalszczyźnie do (-5)-(-4) stopni na Nizinie Szczecińskiej. W nocy wskazania termometrów spadną do (-28) – (-26) stopni na północnym-wschodzie do (-13) – (-10) stopni na północnym-zachodzie kraju.

  W niedzielę Polska pozostanie podzielona na dwie strefy. Słoneczną z zachmurzeniem małym lub umiarkowanym obejmującą woj. lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie oraz pochmurną z zachmurzeniem dużym i całkowitym obejmującą pozostałe województwa, dodatkowo w Małopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu, Ziemi Kieleckiej oraz na Lubelszczyźnie występować będą opady śniegu. Temperatury maksymalne wyniosą od (-16)-(-13) stopni we wschodniej połowie kraju do (-10)-(-7) stopni w zachodniej połowie kraju, a w nocy temperatura minimalna wyniesie od (-26) – (-23) stopni na północnym-wschodzie do (-16) – (-13) stopni na zachodzie kraju.

   
  Kolejne dni
  W poniedziałek w całym kraju będzie pochmurno. Zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite, jedynie na północnym-zachodzie i zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie duże. Opady śniegu będą występowały początkowo prawie w całej wschodniej części kraju, ale szybko będą zanikały i do wieczora utrzymają się tylko na krańcach południowo-wschodnich i w górach. Temperatury maksymalne wyniosą od (-13)-(-11) stopni na południu do (-8)-(-5) stopni na północnym-zachodzie kraju, a w nocy temperatura minimalna wyniesie od (-17) – (-14) stopni na przeważającym obszarze kraju do (-13) – (-11) stopni na północnym-zachodzie kraju.

  We wtorek prawie w całym kraju zachmurzenie duże, jedynie na południowym-wschodzie kraju zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu mogą występować na południu i lokalnie w centrum. Temperatury maksymalne wyniosą od (-10)-(-8) stopni na przeważającym obszarze kraju do (-4)-(-2) stopni w woj. Zachodniopomorskim, a w nocy temperatura minimalna wyniesie od (-15) – (-13) stopni na przeważającym obszarze kraju do (-11) – (-9) stopni na północnym-zachodzie kraju.

  Od środy zacznie wracać do nas słoneczna pogoda. We środę zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane jedynie na Pomorzu duże. W czwartek już w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, a w piątek umiarkowane lokalnie duże. Temperatury maksymalne w tych dniach wyniosą: w środę od (-14)-(-12) stopni na południowym-wschodzie do (-5)-(-3) stopni w woj. Zachodniopomorskim, w czwartek od (-10)-(-8) stopni na wschodzie do (-4)-(-3) stopni na zachodzie, a w piątek od (-8)-(-6) stopni na wschodzie do (-3)-(-2) stopni na zachodzie. Temperatury minimalne w tych dniach wyniosą: w środę od (-17)-(-15) stopni na południowym-wschodzie do (-9)-(-7) stopni w woj. Zachodniopomorskim, w czwartek od (-20)-(-17) stopni na południowym-wschodzie do (-11)-(-9) stopni na zachodzie, a w piątek od (-16-)-(-14) stopni na wschodzie do (-10)-(-8) stopni na zachodzie.

  Autor: ML

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.