Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 04.01.2019-11.01.2019
  03.01.2019 14:55

  Pogoda w pierwszych dniach nowego roku była bardzo dynamiczna, momentami niebezpieczna. A jak będzie w kolejnych dniach 2019 roku? Zapraszamy do lektury.

  • Reklama

  W piątek pogodę w Polsce będzie kształtowała zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Za frontem, który będzie się przemieszczał z północnego zachodu na południowy wschód kraju będzie napływać cieplejsza masa powietrza. Zachmurzenie przeważnie duże do całkowitego. Miejscami, szczególnie w pasie od Warmii po Dolny Śląsk opady śniegu, na zachodzie i Pomorzu również deszczu ze śniegiem, a po południu deszczu. Temperatura maksymalna od (-5)-(-3) stopni na południowym wschodzie do 4-5 na Pomorzu Zachodnim.

  W sobotę pogodę na przeważającym obszarze Polski będzie kształtować zatoka niżowa ze strefą frontu atmosferycznego. Zachmurzenie duże do całkowitego. Na wschodnie, południowym wschodzie i l lokalnie w centrum opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na pozostałym obszarze opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Opady będą najszybciej zanikały na północy kraju, najdłużej utrzymają się na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od (-3) stopni na południowym wschodzie do 6 stopni na północnym zachodzie kraju.

  W niedzielę zachmurzenie duże do całkowitego. W pierwszej części dnia słabe opady śniegu na południu kraju. Na pozostałym obszarze bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od (-6)-(-4) stopni na wschodzie, do 3-4 stopni na zachodzie kraju.

  W poniedziałek  zachmurzenie duże do całkowitego, lokalne rozpogodzenia możliwe w pasie centralnym kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od (-6)-(-4) stopni na wschodzie, do 3-4 stopni na zachodzie kraju.

  We wtorek zachmurzenie duże do całkowitego, jedynie w centrum i na południowym wschodzie przejaśnienia. Od północnego zachodu w głąb kraju będzie się przemieszczać strefa frontowa początkowo z opadami śniegu przechodzącymi w opady mieszane, a następnie w opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od (-4)-(-3) stopni na wschodzie, do 4-5 stopni na zachodzie kraju.

  W kolejnych dniach zachmurzenie duże do całkowitego, miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od (-4)-(-2) stopni na wschodzie, do 2-3 stopni na zachodzie kraju.

  Tak wygląda scenariusz pogodowy na najbliższe dni. Pamiętajmy, że zwłaszcza na dalsze dni, prognozy mogą ulec zmianie, dlatego zachęcamy do sprawdzania na bieżąco najbardziej aktualnych informacji.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.