Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesień

  Autor: sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 03-09.10.2009
  02.10.2009 15:20

  Nadchodzący tydzień przyniesie zróżnicowaną, jesienną pogodę.

  • Reklama

  W sobotę północna część kraju znajdować się będzie pod wpływem niżu, którego centrum znajdować się będzie nad Morzem Norweskim. Przyniesie on duże zachmurzenie i opady deszczu w Polsce północnej. Będzie silnie wiało, zwłaszcza na północy i w centrum. Na południu pogodę kształtował będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Będzie on sprawiał, że będzie tu dość pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem i bez opadów. W całym kraju dość chłodno, temperatury na przeważającym obszarze wyniosą 11-14 stopni, nieco cieplej na zachodzie, gdzie temperatury osiągną 15-16 stopni.

  W niedzielę pogodę na północy w dalszym ciągu będzie psuł niż, którego centrum przeniesie się nad Skandynawię a przynosił będzie tam duże zachmurzenie i opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie dość pogodnie, ale wietrznie. W całym kraju wiał będzie silny i porywisty  południowo-zachodni wiatr. Na wybrzeżu sztorm. Będzie nieco cieplej, temperatury na północy i w centrum będą osiągać 13-16 stopni, a na południu 17-20 stopni.

  W poniedziałek zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu z centrum nad Czechami. Początkowo jeszcze na Warmii i Mazurach może padać deszcz, ale stopniowo i tam pogoda zacznie się poprawiać. A nad resztą kraju będzie pogodnie, chociaż niezbyt ciepło. Na całym obszarze temperatury maksymalne dochodzić będą tylko do 13-16 stopni.

  W wtorek pogodę będzie jeszcze kształtował klin wyżowy, ale wieczorem na zachodzie już zacznie się chmurzyć. Będą to oznaki nadciągającego z zachodu niżu. Ale wtorek jeszcze pogodny. Temperatury nieznacznie wyższe od poniedziałkowych: 15-18 stopni.

  Wspomniany układ niskiego ciśnienia w środę obejmie swym zasięgiem centralne i północne dzielnice kraju. Zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, będzie padał deszcz. Bez opadów i z przejaśnieniami południowa część kraju. Temperatura maksymalna na północy wyniesie 15-18 stopni, w centrum i na południu 19-21 stopni.

  Kolejny dzień również będzie jesienny. Przez Polskę będzie przesuwała się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Duże zachmurzenie i opady początkowo na północnym zachodzie, stopniowo będą przesuwać się w głąb kraju. Bez opadów jedynie dzielnice południowo-wschodnie i tu jeszcze ciepło 19-21 stopni. Na pozostałym obszarze chłodno 13-16 stopni.

  W piątek strefa frontowa swym zasięgiem obejmie południowe i wschodnie dzielnice kraju. I tutaj przed południem jeszcze chmury i może padać deszcz. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie wyż z centrum nad Niemcami. W ciągu dnia w całym kraju będzie już pogodnie. Niestety znów będzie dosyć chłodno, temperatury maksymalne będą wynosić 12-15 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.