Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 03-09.05.2019
  02.05.2019 16:19

  Druga część majówki będzie chłodna, a w niektórych regionach deszczowa. W górach i na pogórzach może padać śnieg i deszcz ze śniegiem, natomiast nocami wrócą przymrozki.

   

  • Reklama

  W piątek przewaga chmur i opadów. Deszczu spodziewamy się przede wszystkim na południowym wschodzie, a także miejscami na południu oraz w dzielnicach północnych. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a przelotny deszcz możliwy jedynie lokalnie. Temperatura maksymalna od 9-12 stopni na północy, przez 12-14 stopni na przeważającym obszarze, do 15-17 na krańcach południowo-wschodnich. Okresami silniejszy wiatr. W nocy tam, gdzie się rozpogodzi możliwe przygruntowe przymrozki.

  Sobota przez cały dzień pochmurna na południu i południowym wschodzie. Początkowo w Karpatach i na Pogórzach, a w drugiej części dnia na całym południowym wschodzie Polski opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane do dużego. Na Wybrzeżu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie możliwe przelotne opady deszczu, a rano lokalnie także deszczu ze śniegiem bądź krupy śnieżnej. Po południu na Wybrzeżu rozpogodzenia. Tam też noc będzie najchłodniejsza – z mrozem do (-1) stopnia. W nocy ciąg dalszy opadów na południowym wschodzie, miejscami dość intensywnych.

  W niedzielę pogodnie będzie na północy, zachmurzenie umiarkowane do dużego na zachodzie i w centrum, natomiast na południowym wschodzie i krańcach wschodnich pochmurno i deszczowo z opadami zanikającymi w drugiej części dnia. Temperatury maksymalne od 8-11 stopni na południu do 10-13 na pozostałym obszarze. W nocy znów przymrozki na północy, a na południu opady – na pogórzach i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu.

  W poniedziałek nadal na południu i południowym wschodzie pochmurno z opadami deszczu. Poza tym zachmurzenie umiarkowane do dużego, rano na północy i zachodzie małe. Po południ na Wybrzeżu niewykluczony przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 6-9 stopni na pogórzach, do 10-15 stopni na pozostałym obszarze. W nocy miejscami przymrozki.

  We wtorek zanikające opady jeszcze na krańcach południowo-wschodnich. Na pozostałym obszarze rano dość pogodnie, jednak z biegiem dnia zachmurzenie w Polsce wzrośnie do dużego i całkowitego. Temperatura maksymalna od 10 do 13 stopni.

  Kolejne dni nieco cieplejsze, na ogół do 14-17 stopni. Pogoda dynamiczna ze zmiennym zachmurzeniem i opadami przelotnymi praktycznie w całym kraju.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.