Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 03-09.12.2016
  01.12.2016 22:26

  Do wtorku dość pogodnie, chociaż na wschodzie początkowo jeszcze słabe opady śniegu. Później chmury, opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem a na wschodzie możliwy śnieg.

  • Reklama

  W sobotę wschodnia część kraju znajdować się będzie pod wpływem odsuwającego się na wschód niżu z centrum nad Ukrainą. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Morzem Północnym. Na wschodzie będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami przelotnymi śniegu lub śniegu z deszczem. Na zachodzie będzie zachmurzenie umiarkowane i tutaj bez opadów. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-1)-0 stopni na wschodzie do 3-5 stopni na zachodzie i północnym zachodzie.

  W niedzielę pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum przesunie się nad Europę Środkową. Na południu i południowym zachodzie będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-4)-(-2) stopni na wschodzie do 1-3 stopni na północnym zachodzie .

  W poniedziałek nadal na pogodę wpływał będzie układ wyżowy, chociaż wieczorem na północy zaznaczy się wpływ niżu znad Skandynawii. Przed południem w wielu miejscach będzie mglisto, w drugiej części dnia pojawiać się będą przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego. Na termometrach nadal od (-4)-(-2) stopni na wschodzie do 1-2 stopni na zachodzie.  

  We wtorek z północy na południe przesuwać się będzie front atmosferyczny z dużym zachmurzeniem i opadami przelotnymi deszczu, deszczu ze śniegiem a we wschodnich dzielnicach śniegu. Pogodnie będzie na południu, a wieczorem wypogadzać będzie się na północy. Temperatury maksymalne wynosić będą od (-2)-0 stopni na południu i południowym wschodzie do 3-5 stopni na zachodzie i północy. 

  W środę przeważnie będzie zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami w ciągu dnia. Przed południem w wielu miejscach występować będą silne zamglenia i mgły. Na termometrach zobaczymy od (-2)-0 stopni na wschodzie do 2-3 stopni na zachodzie i północy.  

  Czwartek  i piątek będą pochmurne z całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu, mżawki a lokalnie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w czwartek wynosić będzie od 0-2 stopni na wschodzie do 5-6 na zachodzie i północy a w piątek od 2-4 stopni na wschodzie do 7-8 stopni na zachodzie.

  Noce do piątku będą mroźne, w rozpogodzeniach mogą spadać do (-12)-(-10) stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.