Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Joasia

 • Prognoza pogody na tydzień 03.11-09.11.2012
  02.11.2012 01:02

  Niestety nadchodzący weekend zapowiada się z pogodą pochmurną na przeważającym obszarze kraju, niemniej jednak w porównaniu z ostatnimi dniami będzie cieplej. Również tydzień będzie zdominowany przez chmury i deszcze, które szczególnie dokuczliwe będą na początku tygodnia. Polska będzie pod wpływem rozległego niżu znad Wysp Brytyjskich i związanej z nim strefy frontowej, która przyniesie nam sporo opadów deszczu.

  • Reklama

  W weekend przeważnie pochmurno

  Sobota pochmurna na przeważającym obszarze kraju z opadami deszczu i mżawki na północy i zachodzie. Dużo rozpogodzeń na południu kraju oraz początkowo także w centrum. Niedziela pochmurna na całym obszarze ze słabymi opadami deszczu na północy oraz na Dolnym Śląsku. Temperatury maksymalne wyniosą przeważnie 10-13 stopni, nieco chłodniej będzie na wschodzie i północy – od 7 do 9 stopni. Nocami do 5-8 stopni, a w sobotę w nocy możliwe przygruntowe przymrozki na Podkarpaciu, w Małopolsce, Kielecczyźnie i Górnym Śląsku do (-2)-(-1) stopnia.

  Od poniedziałku do piątku nadal dużo chmur i mokro

  W poniedziałek pochmurno i deszczowo w całym kraju. Miejscami opady będą dość intensywne. Sytuacja poprawi się we wtorek, kiedy opady będą stopniowo zanikać i zamiast deszczu występować będą lokalnie jedynie opady mżawki. Kolejna strefa z opadami pojawi się w czwartek ale swym zasięgiem obejmie jedynie zachód i północ kraju. Nadal przeważać będzie zachmurzenie duże i całkowite. W piątek ponownie możliwe będą słabe opady deszczu na obszarze całego kraju. Temperatura się obniży, a od środy na południu kraju występować będą przygruntowe przymrozki. W poniedziałek na termometrach maksymalnie od 5-7 stopni na północy do 9-12 na południu, we wtorek w całym kraju 5-8 stopni. W środę i czwartek
  w kraju od 4 do 7 stopni, przy czym najchłodniej będzie na północy i wschodzie. W piątek nieznacznie cieplej 5-8 stopni.

  Przemieszczaniu się kolejnych stref frontowych przez nasz kraj towarzyszyć będą wahania ciśnienia co w powiązaniu z ponurą aurą za oknami sprawi że biomet w tym tygodniu nie będzie najlepszy. Ale już niebawem więcej radości dostarczą nam kolorowe świąteczne wystawy sklepów, gdyż do świąt zostało już niecałe dwa miesiące...

  Autor: Sebastian Pyśniak

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.