Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marek Zdziechowski

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Marek Zdziechowski

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Wioleta Maciejewska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Wioleta Maciejewska

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Janusz Krajewski

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Janusz Krajewski

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jerzy

 • Prognoza pogody na tydzień 03.10-09.10.2015
  02.10.2015 11:42

  Pierwsza połowa kolejnego tygodnia października zapowiada się pogodnie z umiarkowanymi temperaturami. Następnie będziemy mieli zdecydowanie więcej chmur oraz słabe opady deszczu.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie rozległy klin wyżowy, związany z wyżem znad Morza Czarnego. Nad ranem lokalnie silne zamglenia oraz mgły zwłaszcza na południowym wschodzie i północnym zachodzie. W ciągu dnia słonecznie przy małym zachmurzeniu lub bezchmurnym niebie, jedynie na północnym wschodzie i wschodzie nieco więcej chmur, bez opadów. Pod koniec dnia na południowym zachodzie wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, ale i tu również bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-18 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, do 22-23 na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku.

  W niedzielę centrum wyżuprzemieści się nad Kazachstan, a Polska będzie w słabogradientowym polu obniżonego ciśnienia. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane, natomiast na południowym wschodzie i wschodzie kraju małe. Cieplej.Temperatura maksymalna wyniesie od 17-19 stopni w pasie północnym, poprzez 20-22 na przeważającym obszarze, do 23-24 stopni na południowym wschodzie.

  W poniedziałek Polska dostanie się w zasięg klina wyżu znad Skandynawii. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami zwłaszcza rano do dużego, brak opadów. Nieco chłodniej. Temperatura maksymalna od 15-16 stopni na północy, do 21-22 stopni na południowym zachodzie i południowym wschodzie.

  We wtorek zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami. W pasie zachodnim więcej chmur ze słabymi opadami deszczu, związanymi z  zatoka niżową. Temperatury maksymalne wynosić będą od 14-15 stopni na Podlasiu, do 21-22 stopni na południu.

  W kolejnych dniach nad Polskę napłynie wilgotne powietrze z zachodu. Zachmurzenie przeważnie duże z opadami deszczu. Temperatury od 12-14 stopni na Podlasiu, do 17-19 stopni na południu i południowym zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.