Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 03.03-09.03.2018
  02.03.2018 01:04

  W tym tygodniu siarczysty mróz, który towarzyszył nam w ostatnim tygodniu odpuści, a zima przybierze swoje łagodniejsze oblicze.

  • Reklama

  W sobotę poranek na przeważającym obszarze kraju pochmurny, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie będzie pogodnie – tu zachmurzenie będzie małe miejscami nawet będzie bezchmurne niebo. W ciągu dnia na Pomorzu, Podlasiu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu w dalszym ciągu zachmurzenie będzie duże i całkowite, natomiast na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże do umiarkowanego. Słabe lokalne opady śniegu, będą pojawiały się tam, gdzie zachmurzenie będzie duże lub całkowite, tzn. głównie na północy i wschodzie kraju, a przed południem również w centrum. Temperatura maksymalna od (-9)-(-7) stopni na wschodzie do (-2)-(-0) stopni na krańcach zachodnich.

  W niedzielę na wschodzie kraju będzie pogodnie – tu zachmurzenie małe do umiarkowanego, a czym dalej na zachód tym zachmurzenia będzie więcej – na zachodzie zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami. Nie powinno nigdzie padać oraz będzie cieplej. Temperatura maksymalna od (-5)-(-4) stopni na Suwalszczyźnie do 2-4 stopni na zachodzie kraju.

  W poniedziałek w całym kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami, jedynie przed południem na wschodzie i południowym wschodzie kraju będzie pogodnie – zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego. W tym dniu słabe opady mieszane, śniegu lub śniegu z deszczem występować będą na północnym zachodzie i północy kraju. Temperatura maksymalna od (-2)-(-1) stopnia na Suwalszczyźnie do 7-9 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

  We wtorek będzie raczej pochmurny, przeważać będzie zachmurzenie całkowite, jedynie na północy kraju będzie dość pogodnie – zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami. W południowej połowie kraju mogą pojawiać się opady głównie deszczu, choć rano i wieczorem, a w wyżej położonych miejscach (w górach) przez cały dzień mogą pojawiać się słabe opady deszczu ze śniegiem bądź śniegu. Temperatura maksymalna od (-1)-1 stopnia na Suwalszczyźnie do 7-8 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

  W środę w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite z lokalnymi przejaśnianiami do dużego. Będzie to też dzień z opadami. W całym kraju występować będą opady głównie deszczu, choć rano i wieczorem, a w wyżej położonych miejscach (w górach) przez cały dzień mogą pojawiać się słabe opady deszczu ze śniegiem bądź śniegu. Temperatura maksymalna od (-0)-1 stopnia na Suwalszczyźnie do 6-8 stopni na południowym zachodzie i południu kraju.

  W czwartek w całym kraju będzie pochmurno. Rano na południu i w centrum będzie mglisto, a na północy występować będą słabe lokalne opady śniegu lub śniegu z deszczem. W miarę upływu dnia mgły oraz opady na północy będą zaniknął, a nad południową połowę kraju nasuną się opady deszczu. Temperatura maksymalna od (-0)-1 stopnia na Suwalszczyźnie do 6-8 stopni na południu kraju, miejscami na Dolnym i Górnym Śląsku może być nawet 9 stopni.

  W piątek również w całym kraju będzie pochmurno. Opady występować będą głównie na południu, południowym wschodzie i wschodzie i będą to opady mieszane – rano śniegu i śniegu z deszczem, a w ciągu dnia deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1-2 stopni na Suwalszczyźnie do 6-8 stopni na południu kraju.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.