Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Anna.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Anna.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia Pacynko.

 • Prognoza pogody na tydzień 02-08.11.2013
  01.11.2013 02:39

  Po dość długim okresie panowania bardzo ciepłej, złotej polskiej jesieni, nastał czas by poznać jej drugie oblicze – nadchodzące dni będą przeważnie pochmurne i deszczowe, a okresami silniej powieje wiatr.

   

  • Reklama

  W sobotę znad Danii nad Bałtyk będzie przemieszczał się układ niskiego ciśnienia, który wpłynie na pogodę w naszym kraju, przynosząc wszędzie duże lub całkowite zachmurzenie. Na zachodzie i północnym zachodzie zacznie padać deszcz, który do wieczora obejmie całą północ kraju i częściowo dzielnice centralne. Temperatura maksymalna wyniesie od 10-12 stopni na północy do 14-16 w Małopolsce i na Podkarpaciu.

  Niedziela za sprawą kolejnego niżu również będzie pochmurna i deszczowa. Początkowo opady występować będą głównie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk, ale późnym popołudniem obejmą już cały kraj. Miejscami może padać mocno! Będzie wiał umiarkowany, chwilami dość silny wiatr z kierunków południowych. Temperatura maksymalna od 12-13 stopni na północy do 16-17 na południowym wschodzie.

  Poniedziałek zapowiada się nieco ładniej – rano zachmurzenie powinno być na ogół umiarkowane, lokalnie nawet małe. Wciągu dnia wzrastać będzie do dużego, a na północnym zachodzie do całkowitego – i tam po południu zacznie padać. Znów silniej powieje z południa. Termometry wskażą maksymalnie 9-11 stopni na północy i 12-14 na południu.

  W kolejnych dniach przeważać będzie zachmurzenie duże, choć okresami występować będą przejaśnienia, zwłaszcza w drugiej części tygodnia. Spodziewać się możemy opadów deszczu (we wtorek przede wszystkim na południu, w środę w całym kraju, w kolejnych dniach głównie na północy) i okresowo silniejszego wiatru. Temperatury maksymalne oscylować będą w okolicach 8-13 stopni, przy czym cieplej będzie na południu. Noce tym razem raczej bez przymrozków, ale na drogach i tak trzeba będzie uważać ze względu na liście, które po opadach deszczu mogą być śliskie.

  Wszystkim zmotoryzowanym polecamy nasze narzędzie Pogoda w drodze, które pomoże przyjrzeć się prognozowanym warunkom pogodowym na trasie i lepiej zaplanować sobie podróż.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.