Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Pani Maria

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Pani Anna Kozubal Karlicka

  3. Fotografia z galerii zdjęć autora. Autor: Marcin Leszczuk

 • Prognoza pogody na tydzień 02-08.09.2017
  01.09.2017 14:03

  W nadchodzącym tygodniu dominującymi układami sterującymi pogodą w Polsce będą niże. Dlatego też czeka nas prawdziwie jesienna aura, tzn. będzie deszczowo i chłodno.

   

  Sobota będzie pochmurna i deszczowa. W całym kraju zachmurzenie będzie całkowite, po południu przejaśniania pojawią się na zachodzie i południu. Przed południem prawie w całym kraju (z wyjątkiem wschodu) będzie padało, najwięcej na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach oraz Mazowszu. W ciągu dnia opady deszczu w dalszym ciągu utrzymywać się będą w północnej i północno-wschodniej Polsce, a przelotne opadu deszczu występować będą w zachodniej Polsce oraz miejscami w górach. Temperatura maksymalna od 15-18 stopni na przeważającym obszarze kraju do 17-20 stopni na wschodzie kraju.

  • Reklama

  Niedziela bardzo podobna do soboty – znów pochmurno i deszczowo. W niedzielę Polska będzie podzielona na dwie strefy. We wschodniej połowie kraju za sprawą przemieszczających się frontów atmosferycznych zachmurzenie będzie całkowite (pod wieczór na południowym wschodzie mogą pojawiać się przejaśnienia) z opadami deszczu. W woj. południowo-wschodniej Polski, tj. na wschodzie woj. małopolskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego oraz na obszarze woj. lubelskiego i podkarpackiego opady będą umiarkowane miejscami intensywne. Prognozowane sumy opadów na chwilę obecna wynoszą średnio od 8 do 15mm/12h choć miejscami może spaść nawet do 18-20mm/12h. A na zachodzie kraju zachmurzenie będzie duże miejscami będzie wzrastało do całkowitego i występować będą przelotne opady deszczu. Będzie chłodnej, termometry pokażą od 14-16 stopni na wschodzie kraju do 17-19 stopni na zachodzie kraju.

  W poniedziałek na niebie w dalszym ciągu będą przeważały chmur. Najwięcej chmur – zachmurzenie duże i całkowite - będzie występowało nad wschodnią Polską, gdzie w dalszym ciągu będzie znajdował się front atmosferyczny, dlatego też na tym obszarze będą występowały opady deszczu i przelotne opady deszczu. W woj. lubelskim i podlaskim opady będą umiarkowane miejscami intensywne. Prognozowane sumy opadów na chwilę obecna wynoszą średnio od 8 do 15mm/12h choć miejscami zwłaszcza na Lubelszczyźnie może spaść nawet do 18-23mm/12h. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami i tylko na Wybrzeżu i Pomorzu mogą pojawić się miejscami przelotne opady deszczu. Temperatury maksymalne w poniedziałek pokażą od 14-17 stopni we wschodniej połowie kraju do 18-20 stopni na zachodzie kraju.

  We wtorek bez większych zmian. Na przeważającym obszarze kraju pochmurno i deszczowo, jedynie na zachodzie kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i tu nie należy spodziewać się opadów deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 14-18 stopni na wschodzie do 19-21 stopni na zachodzie kraju.

  W środę pochmurno i deszczowo będzie na południu i południowym wschodzie kraju, na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i tylko miejscami mogą pojawić się słabe opady deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 14-17 stopni na południu i południowym wschodzie przez 16-18 stopni na wschodzie i północnym wschodzie kraju do 19-21 stopni na zachodzie kraju.

  Końcówka tygodnia, tj. czwartek i piątek pochmurne – zachmurzenie duże z przejaśnieniami i tylko od czasu do czasu miejscami mogą pojawić się słabe opady deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 15-17 stopni na wschodzie do 18-20 stopni na zachodzie.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.