Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jolanta Olszewska

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jolanta Olszewska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Marek K.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Marek K.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Mikołaj Lulkiewicz

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Mikołaj Lulkiewicz

 • Prognoza pogody na tydzień 02-08.08.2014
  01.08.2014 12:25

  Nadchodzący weekend będzie prawdopodobnie najcieplejszym podczas tegorocznego lata! Od poniedziałku czeka nas od zachodu kraju kilkustopniowe ochłodzenie oraz okresami przelotne opady deszczu oraz burze.

  • Reklama

  W sobotę na całym zachodzie i początkowo również na północy kraju zachmurzenie umiarkowane do dużego, lokalnie z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Na pozostałym obszarze rozpogodzenia do bezchmurnego nieba lub zachmurzenie małe zapewni rozległy wyż znad Zatoki Fińskiej. Upalnie! Temperatura maksymalna wyniesie od 27-29 stopni na całym Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i na pogórzu, poprzez 31-32 stopni w centrum, do 33-34 stopni na Lubelszczyźnie.

  Niedziela przywita nas słoneczną i ciepłą aurą. Jedynie po południu w dzielnicach zachodnich i południowo-zachodnich miejscami rozwijać się będą chmury konwekcyjne z opadami przelotnymi deszczu i burzami. Lokalnie opady dość intensywne. Nadal gorąco! Temperatura maksymalna wyniesie od 28-29 stopni na południu i nad samym morzem, 31-33 stopni na przeważającym obszarze kraju, do miejscami 35-36 stopni na Kujawach.

  W poniedziałek pogodny wyż stopniowo ustępował będzie od zachodu Polski strefie frontowej z ochłodzeniem oraz z opadami przelotnymi deszczu i burzami, które pod koniec dnia obejmować będą  przeważającą część kraju. Lokalnie opady dość intensywne. Jedynie na Mazurach i Podlasiu przez cały dzień nadal słoneczna aura. Temperatury maksymalne od 23-24 stopni na zachodzie, do 32-33 stopni na wschodzie.

  W kolejnych dniach Polska znajdować się będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Przeważnie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami, głównie w godzinach popołudniowych. Temperatury maksymalne wynosić będą od 24-25 stopni na zachodzie i Pomorzu, do 30-31 stopni na wschodzie.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.