Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 02-08.01.2016
  31.12.2015 20:25

  Pierwszy tydzień nowego 2016 roku przywita nas słoneczną, ale i mroźną aurą nad Polską, za sprawą rozległego wyżu znad północnej Skandynawii.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie rozległy układ wyżowy z centrum nad Morzem Barentsa. Z północnego wschodu napływać będzie suche i chłodne powietrze kontynentalne. Zachmurzenie małe lub bezchmurnie, jedynie na zachodzie i południowym zachodzie więcej chmur ale i tu bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od (-9)-(-8) stopni na Suwalszczyźnie, do (-1)-1 stopni na zachodzie.  

  W niedzielę na pogodę w Polsce nadal będzie oddziaływał wyżej wspomniany wyż. Zapowiada się kolejny słoneczny i mroźny dzień. Jedynie na południowym zachodzie nieco więcej niegroźnego zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od (-9)-(-8) na Podlasiu do (-4)-(-2) stopni w Małopolsce i na Śląsku.

  W poniedziałek centrum wyżu przemieści się nad północna Skandynawię, nadal napływać będzie chłodne i suche powietrze kontynentalne. Słonecznie i pogodnie. Na południowym zachodzie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna nadal od (-9)-(-8) stopni na północnym wschodzie do (-2)-0 stopni na południu.

  We wtorek wyż osłabnie ale nadal pozostaniemy w jego zasięgu. Zachmurzenie od małego na północy do dużego na południowym zachodzie. Słabe opady śniegu jedynie w górach. Temperatury maksymalne wynosić będą od (-9)-(-8) stopni na Suwalszczyźnie do (-4)-(-2) stopni w pasie południowym kraju .

  W kolejnych dniach nad Polską więcej chmur, a na południu i zachodzie miejscami występować będą słabe opady śniegu. Temperatury od (-8)-(-6) stopni na Podlasiu i Mazurach do 2-0 stopni na południu.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.