Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Paulina

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Paulina

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Natalia

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Natalia

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 02.12-08.12.2017
  30.11.2017 23:15

  Jednak to jeszcze nie zima. W najbliższych dniach nad Polskę napłynie nieco cieplejsze powietrze.  Pojawią się opady deszczu ze śniegiem i deszczu.

  • Reklama

  W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Atlantyku.  Dzień będzie pochmurny z zachmurzeniem całkowitym miejscami dużym, miejscami niewykluczone słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Rano liczne zanikające zamglenia i lokalne mgły.  W ciągu nocy na zachodzie i północy pojawią się liczne przejaśnienia. Na pozostałym obszarze kraju nadal pochmurno i mgliście. Temperatura maksymalna od  0-2 stopni na południu do 2-4 stopni na Pomorzu. Temperatura minimalna od (-4) do (-2) stopni na przeważającym obszarze kraju, jedynie na Pomorzu nieco cieplej od (-1) do 0 stopni. Wiatr zachodni skręcający w nocy na południowy, słaby.

  W niedzielę Polska początkowo pod wpływem słabnącego obszaru podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Atlantyku od północnego zachodu zacznie oddziaływać zatoka z frontem atmosferycznym związana z niżem znad Skandynawii. Początek dnia w centrum i na zachodzie pochmurny z przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, na wschodzie pochmurno. W ciągu dnia przejaśnienia dotrą nad wschodnią część Polski natomiast nad zachodnią i północą część kraju nasunie się strefa frontowa z całkowitym zachmurzeniem oraz opadami śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Strefa frontowa będzie powoli przemieszczać się na południowy wschód obejmując swym zasięgiem w ciągu nocy centralne i wschodnie części kraju. W nocy miejscami możliwe opady marznące deszczu. Temperatura maksymalna od (-2)-0 stopni na południu i w centrum do 2-4 stopni na Pomorzu i zachodzie. Temperatura minimalna od (-5)-(-3) na południu i w centrum do 0-2 stopni na Pomorzu i zachodzie. Wiatr południowy i południowo-zachodni skręcający w nocy na zachodni, słaby do umiarkowanego.

  W poniedziałek nad Polską niż znad Skandynawii z frontem atmosferycznym zalegającym nad wschodnią i południową częścią kraju. Na przeważającym obszarze kraju pochmurno z opadami mieszanymi deszczu i śniegu, miejscami możliwe opady marznące. Jedynie na Pomorzu przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. W ciągu dnia strefa przejaśnień dotrze Warmii, Kujaw, Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Temperatura maksymalna od 0-1 do  stopnia na wschodzie do 4-6 na zachodzie. Temperatura minimalna od (-1)-0 stopni na wschodzie i w centrum  do 1-2 stopni na zachodzie i Pomorzu. Wiatr zachodni, umiarkowany.

  W kolejnych dniach przez Polskę przechodzić będą kolejne niże z frontami atmosferycznymi. Wędrówki kolejnych frontów atmosferycznych przyniosą w naszym kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W nocy i rano miejscami pojawią się opady śniegu.  Na wschodzie temperatura w ciągu dnia dodatnia w nocy około 0 stopni lub nieco poniżej, na pozostałym obszarze temperatura dodatnia całą dobę.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.