Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Rosa na jesiennym liściu

  Takie widoki o poranku... Fot. Ryszard Kostempski

  Szron

  ...powoli będą ustępować takim jak ten. Źródło: www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 02.10-08.10.2010
  01.10.2010 19:50

  Prognoza pogody na tydzień 02.10-08.10.2010

  Prognozy wskazują, że w nadchodzących dniach głównym rozgrywającym, jeśli chodzi o sytuację pogodową w Polsce będzie wyż znad zachodniej Rosji. Najbliższy tydzień zapowiada się pogodnie, ale chłodno.

  W sobotę jeszcze na znacznym obszarze kraju dość pochmurno – zachmurzenie duże do całkowitego występować będzie od Podkarpacia i Lubelszczyzny po Kujawy. Poza tym zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 10-11 stopni na wschodzie do 14-15 na zachodzie. Noc w całym kraju pogodna, ale mglista i zimna – temperatura minimalna od 1-3 stopni na południu i wschodzie (tu wystąpią przygruntowe przymrozki do (-2) stopni) do 5-6 na zachodzie i nad morzem.
  Niedziela pogodna, z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem, tylko na krańcach wschodnich w godzinach popołudniowych zachmurzenie wzrośnie do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie od 11-13 stopni na wschodzie do 15-17 na zachodzie. Noc bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. Temperatura minimalna od 1-3 stopni na wschodzie i południu do 5-8 na zachodzie i nad morzem. Przygruntowe przymrozki do (-2) stopni wystąpią od Śląska i Małopolski po Podlasie.

  W dniach od poniedziałku do piątku nie będzie się wiele w pogodzie zmieniać. Zachmurzenie przeważnie małe do bezchmurnego nieba, tylko w środę, czwartek i piątek na zachodzie i południowym zachodzie umiarkowane do dużego. Temperatura maksymalna wyniesie w poniedziałek i wtorek od 11-13 stopni na północnym wschodzie do 16-18 na zachodzie i południowym zachodzie, w środę i czwartek 11-12 stopni na wschodzie, 13-14 w centrum i 15-16 na zachodzie, a w piątek w całym kraju od 12 do 14 stopni.

  Noce będą przeważnie bezchmurne lub z zachmurzeniem małym, tylko od środy zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże występować będzie nad zachodnią częścią kraju. Będzie zimno – przeważnie od 0-3 stopni we wschodniej połowie Polski do 5-7 stopni na zachodzie. Od Mazur i Podlasia po Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk występować będą przygruntowe przymrozki do (-2)-(-0) stopni.

  Oprócz niezbyt wysokich temperatur dodatkowym czynnikiem chłodzącym będzie umiarkowany i dość silny wiatr, który będzie nam towarzyszył od niedzieli aż do piątku. W takich warunkach temperatura odczuwalna jest o wiele niższa niż rzeczywista temperatura powietrza, dlatego wychodząc na zewnątrz pamiętajmy o odpowiednim ubiorze.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.