Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Kmiecik Leszek

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Kmiecik Leszek

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Krzysztof Skołuda

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Krzysztof Skołuda

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Krzysztof Skołuda

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Krzysztof Skołuda

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

 • Prognoza pogody na tydzień 02.07-08.07.2016
  01.07.2016 15:57

  W sobotę Polska znajdować się będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Morza Norweskiego. Początkowo w całym kraju będzie pogodnie z małym zachmurzeniem lub bezchmurnym niebem, ale już przed południem chmurzyć będzie się na północnym zachodzie i zachodzie. I tutaj już od rana występować będą opady przelotne deszczu i burze. Strefa frontowa z dużym i całkowitym zachmurzenie burzami i opadami deszczu będzie stopniowo przesuwała się do centrum kraju. Burze mogą być gwałtowne z intensywnym opadem deszczu oraz porywistym wiatrem. Na pozostałym obszarze, a pod wieczór już tylko na wschodzie będzie pogodnie z małym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wyniesie od 25-27 stopni na północnym zachodzie do 30-32 stopni w centrum, na wschodzie i południowym wschodzie.

  • Reklama

  W niedzielę  pochmurno z deszczem i burzami będzie w centralnej i wschodniej części kraju. Pod wieczór padać będzie już tylko na wschodzie. Na pozostałym obszarze dość pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Zrobi się dużo chłodniej, temperatura maksymalna wynosić będzie w całym kraju zaledwie od 17 do 21.   

  W poniedziałek będzie dość pogodny. Więcej chmur i opady przelotne deszczu występować będą na zachodzie i północy. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 18-19 stopni na północy do 20-23 stopni na pozostałym obszarze

  Wtorek będzie podobny– przeważnie zachmurzenie umiarkowane. Jedynie na północy okresowo duże z opadami przelotnymi deszczu. Na północy nadal chłodno od 18 do 20 stopni, na pozostałym obszarze od 23 do 25 stopni.

  W środę przeważnie będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i w całym kraju możliwe są opady przelotne deszczu oraz lokalne burze. Temperatura maksymalna  wynosić będzie od 18 do 20 stopni, na pozostałym obszarze od 21 do 23 stopni.

  Czwartek nadal przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami ale opady przelotne deszczu występować będą jedynie w północnej części kraju. Temperatura maksymalna bez większych zmian i  wynosić będzie od 18 do 20 stopni na północy do 21 do 23 stopni na pozostałym obszarze.

  Piątek będzie raczej pochmurny z opadami przelotnymi deszczu które mogą występować w całym kraju.  Na termometrach nadal od 18-20 stopni na północy do 21-24 stopni na pozostałym obszarze.   

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.