Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Wiosna na Roztoczu.

  Wiosna na Roztoczu. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

 • Prognoza pogody na tydzień 02.04-08.04.2011
  01.04.2011 12:41

  W sobotę pochmurno w całym kraju, zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. W ciągu dnia bez opadów, jedynie rano na zachodzie możliwe są słabe lokalne opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 10-13 stopni na wschodzie do 17-20 stopni na zachodzie.

  • Reklama

  W niedzielę będzie piękna słoneczna pogoda i co najważniejsze będzie ciepło. Zachmurzenie będzie przeważnie małe, jedynie na Pomorzu Zachodnim i Gdańskim zachmurzenie będzie wzrastało do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 14-17 stopni na wschodzie do 20-22 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek przez Polskę przemieści się front atmosferyczny, a co za tym idzie w całym kraju zachmurzy się i zacznie padać deszcz, jedynie w pierwszej części dnia we wschodniej połowie kraju będzie pogodnie, a w drugiej części dnia na zachodzie po przejściu frontu atmosferycznego zachmurzenie będzie malało. Temperatura maksymalna od 15-18 stopni na wschodzie i południowym wschodzie do 10-13 stopni na zachodzie i północy.

  We wtorek w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane lokalnie duże, jedynie w pierwszej części dnia na wschodzie i południu zachmurzenie będzie duże i całkowite z zanikającymi lokalnymi opadami deszczu lub mżawki, a pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej zachmurzy się co będzie oznaką zbliżania się kolejnego frontu atmosferycznego. Temperatura maksymalna przeważnie od 11 do 14 stopni, jedynie na krańcach zachodnich 14-16 stopni.

  Od środy do piątku niebo będzie pochmurne z opadami z opadami deszczu oraz z przelotnymi opadami deszczu, ale będą też przerwy w opadach i wtedy za chmur wyjrzy słońce. Temperatury maksymalne w te dni wynosić będą przeważnie od 10 do 14 stopni, jedynie na zachodzie, a w czwartek również na południu kraju wynosić będą od 14 do 16 stopni.

  Z prognoz wynika, że w tym tygodniu w nocy nie będzie ujemnych temperatur, jedynie głównie na wschodzie (w niedzielę, w poniedziałek oraz w środę) wystąpią przygruntowe przymrozki.

  Temperatury minimalne w poszczególnych dniach:

  -        w sobotę od 4-6 stopni na przeważającym obszarze do 8-10 stopni na zachodzie;

  -        w niedzielę i w poniedziałek od 1-3 stopni na wschodzie (i tu wystąpią przygruntowe przymrozki do (-2) stopni) do 7-9 stopni na zachodzie;

  -        we wtorek temperatury minimalne wyniosą przeważnie do 3 do 6 stopni, jedynie na Pomorzu wyniosą od 1 do 2 stopni i tu wystąpią przygruntowe przymrozki do (-1) stopnia;

  -        w środę od 1-3 stopni na wschodzie (i tu wystąpią przygruntowe przymrozki do (-2) stopni) do 6-8 stopni na zachodzie;

  -        w czwartek od 4-7 stopni na wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie;

  -        w piątek od 4-6 stopni na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie.

  Autor: ML

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.