Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor sowans

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor sowans

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 02.03-08.03.2013
  28.02.2013 20:58

  Od poniedziałku poprawa pogody i coraz cieplej chociaż noce będą jeszcze z ujemnymi temperaturami.

  • Reklama

  W sobotę Polska znajdować się będzie pomiędzy niżami znad Rosji i Skandynawii oraz wyżem znad Wielkiej Brytanii. W całym kraju będzie duże zachmurzenie. Na wschodzie oraz południu występować będą słabe opady śniegu które będą stopniowo odsuwać się na wschód. W drugiej części dnia opady  śniegu pojawią się w północnej części kraju. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 0-1 stopnia na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie.

  W niedzielę na pogodę we wschodniej części kraju wpływał będzie niż z centrum nad zachodnią Rosją, przynosząc duże i całkowite zachmurzenie oraz lokalnie słabe opady śniegu. Na zachodzie początkowo duże zachmurzenie które stopniowo od północnego zachodu będzie zanikać. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 2-4 stopni na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek układ wyżowy znad Europy zachodniej przesunie się nad południowo-zachodnią Polskę przynosząc słoneczną pogodę początkowo na zachodzie i w centrum, a stopniowo również na wschodzie. Na wschodzie będzie chłodno, temperatura maksymalna wynosić będzie tutaj od 0 do 1 stopnia, na zachodzie do 5-6 stopni.

  We wtorek centrum wyżu przesunie się nad Europę południowo-wschodnią a do Polski zaczną napływać ciepłe masy powietrza z południa. W całym kraju będzie bezchmurnie lub małe zachmurzenie. Zrobi się ciepło, temperatura maksymalna dochodzić będzie do 3-4 stopni na wschodzie i 6-7 stopni na zachodzie. Jeszcze tylko na Suwalszczyźnie i Mazurach chłodno, tutaj będzie 1-2 stopnie.

  Środa na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna, chociaż w drugiej części dnia chmurzyć się będzie na południu. Termometry wskazywać będą od 4-5 stopni na Suwalszczyźnie, przez 7-9 stopni na przeważającym obszarze kraju do 10-11 stopni na południu.

  Czwartek  będzie pogodny, ale stopniowo coraz więcej będzie chmur na niebie, zwłaszcza na południu i wschodzie. Będzie ciepło, od 3-5 stopni na Suwalszczyźnie, przez 8-10 stopni w centrum do 11-12 stopni na południu.

  W piątek będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W północnej części kraju mogą występować słabe opady deszczu.  Termometry wskazywać będą przeważnie 7-9 stopni, chłodniej będzie na Suwalszczyźnie - 1-3 stopnie. Najcieplej na południu 10-11 stopni

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.