Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognozowana temperatura maksymalna na sobotę 02.02.2019 - model ECMWF z 31.01.2019 00UTC. Zdjęcie tytułowe.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Maria

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Prognoza ensemble temperatury dla Warszawy - model ECMWF z 31.01.2019 00UTC.

 • Prognoza pogody na tydzień 01-08.02.2019
  31.01.2019 12:54

  W ostatnich dniach w Polsce panowała trochę nijaka, ni to zimowa, ni jesienna pogoda. Weekend przyniesie drastyczną zmianę – ciepłe masy powietrza z południa sprawią, że miejscami temperatury przekroczą 10°C. W nowym tygodniu natomiast prognozowane jest stopniowe ochłodzenie. Szczegóły poniżej.

  Piątkowy poranek na ogół z zamgleniami i lokalnymi mgłami, które najdłużej utrzymają się w północno-wschodniej części Polski i w centrum. Na południowym zachodzie można liczyć na większe przejaśnienia. W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami, które pod wieczór na zachodzie i południowym zachodzie będzie wzrastać do całkowitego. Temperatura maksymalna od 0-2°C na północnym wschodzie do 4-6°C na południu. Noc już cieplejsza niż ostatnie, mróz do (-2)-(-1)°C jedynie na północnym wschodzie. W centrum, na północy i wschodzie opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, lokalnie opady marznące.

  • Reklama

  Sobota pochmurna, a na zachodzie i północy również deszczowa. Słabo i lokalnie może pokropić również na pozostałym obszarze. Bardzo ciepło – termometry wskażą nawet 10-13°C w Polsce południowej i od 5 do 9°C na pozostałym obszarze. Powieje silniejszy wiatr z kierunków południowych, najsilniejszy w górach i na pogórzach. Noc bez mrozu.

  Niedziela również z zachmurzeniem dużym i całkowitym oraz z opadami – w pasie centralnym deszczu, a w dzielnicach zachodnich deszczu ze śniegiem i śniegu. Nie powinno padać na wschodzie i południowym wschodzie – tam możliwe niewielkie przejaśnienia. Duża różnica temperatur – na zachodzie maksymalne wskazania około 2-3°C, podczas gdy na południowym wschodzie od 10 do 13°C. W nocy już wszędzie temperatury spadną w okolice lub nieco poniżej 0°C, a opady przejdą w śnieg.

  Poniedziałek i wtorek już chłodniejsze. Temperatury maksymalne wyniosą od 1 do 4 stopni. Nadal będzie pochmurno, przejaśnienia jedynie na zachodzie. Miejscami, głównie na południu możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Noc mglista i z niewielkim mrozem w całej Polsce.

  W kolejnych dniach przeważać będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami całkowite z możliwymi opadami śniegu. Temperatury będą systematycznie się obniżać, miejscami będziemy mieli do czynienia z całodobowym mrozem. Zima trwa.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.