Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe Autor: Jerzy

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe Autor: Jerzy

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Michał Piatek

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Michał Piatek

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz

 • Prognoza pogody na tydzień 01-07.08.2015
  31.07.2015 11:35

  Pierwszy tydzień sierpnia zapowiada się bardzo słonecznie i upalnie. Układ wyżowy znad Ukrainy oraz gorące powietrze znad północnej Afryki spowoduje powrót upałów, z temperaturą maksymalną grubo powyżej 30 stopni.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie układ wyżowy z centrum nad Lubelszczyzną. Z południowego-zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane bez opadów. Większe przejaśnienia w dzielnicach południowo wschodnich oraz północno zachodnich. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni na Warmii i Mazurach do 25-26 stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  W niedzielę pogoda pod wpływem rozbudowującego się układu wyżowego, którego centrum przemieści się nad Ukrainę. Zachmurzenie małe, miejscami do umiarkowanego, jedynie na krańcach południowo wschodnich nieco więcej chmur i tu możliwe lokalnie przelotne opady deszczu.Z południa zacznie napływać gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.Temperatura maksymalna wyniesie od 23-24 stopni na północy, do 29-30 stopni na Dolnym Śląsku.

  W poniedziałek nadal w zasięgu wyżu znad Ukrainy. Słonecznie przy małym zachmurzeniu. Jedynie na południowym wschodzie po południu lokalnie więcej chmur i możliwe opady przelotne deszczu oraz burze. Gorąco. Temperatura maksymalna od 22-24 stopni na Pomorzu Gdańskim do 30-32 stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  We wtorek wciąż słonecznie i upalnie. Nadal napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe z południowego zachodu. Temperatury maksymalne wynosić będą od 25-27 stopni na północy do 34-35 stopni na południowym zachodzie.

  W środę nad Polską miejscami pojawia się opady przelotne oraz burze, głównie w północnej i centralnej części. Natomiast w kolejnych dniach wciąż gorąco, słonecznie i pogodnie. Temperatury od 24-26 stopni na północy do 33-35 stopni na południu.

   

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.