Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Agnieszka Głowacka

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Agnieszka Głowacka

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Agnieszka Głowacka

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Agnieszka Głowacka

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Agnieszka Głowacka

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Agnieszka Głowacka

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów.Autor: Agnieszka Głowacka

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów.Autor: Agnieszka Głowacka

 • Prognoza pogody na tydzień 01.10-07.10.2016
  30.09.2016 15:02

  W weekend zmienne zachmurzenie i lokalnie opady przelotne deszczu, od poniedziałku ochłodzenie.

  • Reklama

  W sobotę na pogodę w Polsce nadal wpływać będą niż znad północnej Skandynawii i związana z nim zatoka niżowa oraz na południu wyż znad południowej Europy. Nadal przez Polskę z zachodu na wschód rozciągał się będzie pofalowany front atmosferyczny. W pierwszej części dnia będzie pogodnie na południu oraz na północy. Duże zachmurzenie oraz lokalnie słabe opady deszczu występować będą pasie centralnym od zachodu po wschód. W drugiej części dnia zachmurzy się na północnym zachodzie i północy i pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16-18 stopni na północy do 22-24 na południu.

  W niedzielę strefa związana z pofalowanym frontem atmosferycznym początkowo psuć będzie pogodę na zachodzie i północy i stopniowo będzie przesuwać się na wschód.  Pod wieczór opady występować będą we wschodniej i południowej części kraju, natomiast zanikną na zachodzie i północy. Na termometrach zobaczymy od 16-18 stopni na zachodzie do 21-23 stopni na wschodzie.

  W poniedziałek w całym kraju będzie duże zachmurzenie i wszędzie mogą występować opady przelotne deszczu. W całym kraju zrobi się chłodno. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 14-16 stopni, a na południu lokalnie 12-13 stopni.  

  Wtorek pochmurny i deszczowy będzie na południu, od Lubelszczyzny przez Świętokrzyskie po Dolny Śląsk. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie, zwłaszcza w drugiej części dnia. Nadal będzie chłodno, temperatura maksymalna wynosić będzie od 9-11 stopni na południu i południowym wschodzie do 14-15 stopni na zachodzie. .

  W środę na wschodzie i południu nadal dużo chmur i lokalne opady przelotne deszczu. W obszarach podgórskich lokalnie mogą występować opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 8-10 stopni na wschodzie do 12-14 stopni na zachodzie. Najchłodniej będzie na południu gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie zaledwie 3-5 stopni.

  Czwartek w południowej części krajubędzie pochmurny z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na południowym wschodzie  temperatura maksymalna wynosić będzie od 8 do 10 stopni, na pozostałym obszarze będzie 11-13 stopni.

   W piątek będzie przeważnie duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami na północy i opadami deszczu na południu a w obszarach podgórskich lokalnie niewykluczone również opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna bez większych zmian, wynosić będzie od 8-10 stopni na południu do 11-13 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.