Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Roman.

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (5): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 01.10-07.10.2011
  30.09.2011 16:01

  Ku radości amatorów złotej polskiej jesieni tydzień upłynął pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Taki stan rzeczy jeszcze trochę się utrzyma, bowiem karty w pogodzie będzie rozdawał wyż obejmujący znaczny obszar naszego kontynentu. Po obrzeżach wyżu będą jednak wędrowały chmury związane z układami niskiego ciśnienia znad północnej Europy i chmury te, począwszy od poniedziałku, przykryją znaczną część nieba nad Polską.

  Sobota i niedziela w prawie całym kraju upłyną pod znakiem słońca – nieco więcej chmur, zachmurzenie umiarkowane do dużego, przewidujemy w sobotę tylko miejscami na północnym wschodzie, a w niedzielę początkowo na zachodzie, a następnie na północy. Poza tym wszędzie zachmurzenie małe lub bezchmurne niebo, ale należy pamiętać, że ranki i przedpołudnia mogą miejscami być mgliste.
  W sobotę bardzo ciepło, nawet do 25-26 stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Poza tym przeważnie 20-24 stopnie, tylko nad morzem 17-19 stopni. W niedzielę wysokie temperatury utrzymają się w zachodniej połowie Polski – tu od 20 do 24 stopni, natomiast na wschodzie i nad morzem od 16 do 19 stopni.
  Noce przeważnie pogodne, ale mgliste. Dopiero z niedzieli na poniedziałek od północy zaczną nasuwać się chmury, które do rana obejmą także dzielnice centralne. Temperatury minimalne będą wynosić przeważnie od 5 do 10 stopni, tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek na Wybrzeżu 12-13 stopni.

  W poniedziałek pogodne niebo pozostanie jedynie z mieszkańcami dzielnic południowo-zachodnich. Na pozostałym obszarze zachmurzenie wzrośnie do dużego. Wtorek zacznie się podobnie, jednak w ciągu dnia rozpogodzenia obejmą całą południową i centralną Polskę. Do wieczora zachmurzenie duże utrzyma się jedynie w pasie od Pomorza Zachodniego po Mazury i Suwalszczyznę, ale i tu będzie się przejaśniać. Dni nadal ciepłe – temperatury maksymalne od 16-19 stopni na północy i północnym wschodzie do 20-23, lokalnie 24 stopni na pozostałym obszarze.

  W środę ponownie więcej chmur – zachmurzenie wzrośnie do dużego, a nawet całkowitego. Najwięcej przejaśnień wystąpi na południu. Powieje silniejszy zachodni wiatr, ponadto zrobi się chłodniej: poza krańcami południowymi, gdzie temperatury maksymalne utrzymają się na poziomie 19-21 stopni, wszędzie 15-18 stopni.

  W czwartek i piątek przeważać będzie zachmurzenie duże i duże z przejaśnieniami (głównie na południu). W czwartek na północy i lokalnie na zachodzie kraju, a w piątek już wszędzie mogą wystąpić słabe opady deszczu i deszczu przelotnego. Temperatury maksymalne od 15 do 19 stopni w czwartek i od 14 do 18 w piątek. Nocami minimalnie 6-10 stopni.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.