Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Robert Marciniak

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Robert Marciniak

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Robert Marciniak

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Robert Marciniak

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Bartosz Wierzbicki

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Bartosz Wierzbicki

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Zbigniew Wieczorek

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Zbigniew Wieczorek

 • Prognoza pogody na tydzień 01.09-07.09.2012
  31.08.2012 16:04

  Ostatni weekend przed nadchodzącym rokiem szkolnym uraczy nas zmienną pogodą. Polska będzie pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Estonię. W sobotę przyniesie nam to opady deszczu prawie w całej Polsce, jednakże nie będą one bardzo intensywne. Najlepsza pogoda będzie na północnym zachodzie i południowym wschodzie. Pomimo opadów deszczu będzie nadal dość ciepło, gdyż temperatura maksymalna prawie w całej Polsce wyniesie od 20 do 22 stopni, najcieplej na południowym wschodzie 24-28 stopni, a najchłodniej na Wybrzeżu i południowym zachodzie 18-20 stopni. Noc z soboty na niedzielę także będzie ciepła, temperatura nie powinna spaść poniżej 11-14 stopni.

  • Reklama

  Niedziela będzie zdecydowanie pogodniejsza. Więcej zachmurzenia będzie tylko na południu i południowym zachodzie, na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i małe. Będzie także bardzo ciepło, przeważnie 20-24 stopnie, cieplej na południowym wschodzie 25-28 stopni. Jedynie mieszkańcy Wybrzeża doświadczą chłodu z temperaturami 19-20 stopni.

  Pogoda na początku tygodnia ładnie wpasuje się w pogodny nastrój związanym z początkiem roku. W poniedziałek na większości obszaru Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, okresowo duże i jedynie w górach na południowym zachodzie można się spodziewać słabych opadów deszczu. W dalszym ciągu będzie dość ciepło, temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 20-24 stopnie, a jeszcze cieplej będzie na południowym wschodzie 25-27 stopni.

  Wtorek prawie w całym kraju będzie słoneczny z zachmurzeniem mały, lokalnie umiarkowanym, a temperatura maksymalna wyniesie od 20 do 24 stopni. Nic tylko siedzieć w szkole.

  Środa także będzie dość pogodna, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, tylko na zachodzie i północy może pojawić się więcej chmur, z których może trochę popadać. Większa ilość chmur obniży też nam trochę temperaturę. Termometry pokażą 18-21 stopni na północy, 25-27 stopni na południu i 22-23 stopnie na pozostałym obszarze.

  Końcówka tygodnia będzie zdecydowanie bardzie pochmurna, miejscami deszczowa i chłodniejsza. W czwartek przeważnie zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu na południu i północy, a w górach mogą się także pojawić burze. Termometry wskażą jedynie 17-19 stopni, a na południu w wielu miejscach temperatura może nie przekroczyć 16 stopni.

  W piątek prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie duże, lokalnie umiarkowane, a na północy nadal można się spodziewać słabych opadów deszczu. Temperatura także bez większych ekscesów, w dalszym ciągu 17-19 stopni.

  Jak widać, nie będzie w cale tak tragicznie. Nadal będzie dość ciepło i w miarę pogodnie. Pozostaje nam wykorzystać ta pogodę, którą mamy i czekać cierpliwie do kolejnych wakacji.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.