Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 01.06-07.06.2013
  31.05.2013 14:34

  W nadchodzących dniach upałów raczej nie doświadczymy, powinniśmy się natomiast spodziewać pogody zmiennej, z opadami przelotnymi deszczu, ale też okresami ze słońcem. Burz również nie zabraknie.

  W zasadzie powyższym akapitem można by skwitować prognozę na cały najbliższy tydzień, przyjrzyjmy się jednak gdzie prawdopodobieństwo opadów będzie największe, a gdzie z największą pewnością będzie można liczyć na rozpogodzenia.

  W sobotę opady i burze przede wszystkim w zachodniej części kraju, choć zagrzmi też w części północno-wschodniej. Poza tym zachmurzenie duże z przejaśnieniami i większymi przejaśnieniami, okresami opady przelotne, zwłaszcza na południu. Wysoko w górach będzie padał śnieg. Temperatury maksymalne wyniosą od 17-20 stopni na zachodzie i południu do 22-24 stopni na północnym wschodzie.
  W niedzielę temperatury podobne i pogoda też znacznie różnić się nie będzie, choć opady i burze tym razem głównie na zachodzie, a w drugiej części dnia także na północy. W pozostałych regionach sporo chmur, przeplatanych chwilami ze słońcem, miejscami, zwłaszcza w drugiej części dnia, przelotne opady deszczu, a wysoko w górach – śniegu.

  Poniedziałek deszczowy i burzowy będzie przede wszystkim we wschodniej połowie Polski. Miejscami może padać dość intensywnie. Bez opadów na północnym zachodzie, tam zachmurzenie duże, malejące do umiarkowanego, a pod wieczór do małego. W pozostałych dzielnicach opady deszczu, ale słabsze. Trochę silniej powieje północno-zachodni wiatr. Temperatury przeważnie do 17-19 stopni, tylko na północnym wschodzie nieco cieplej – do 20-22 stopni.
  We wtorek najlepsza pogoda na północy – zachmurzenie umiarkowane do dużego, okresami rozpogodzenia. Całkiem ładnie również na zachodzie – tu także sporo przejaśnień. W regionach tych nie powinno padać lub pokropi tylko lokalnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu i deszczu przelotnego, a na Podkarpaciu lokalne burze. Temperatury podobne do poniedziałkowych.

  W kolejnych dniach nieco więcej słońca. Uprzywilejowana pod tym względem wydaje się być północ kraju, gdzie występować będzie zachmurzenie małe do umiarkowanego, lokalnie duże z przelotnym deszczem. W pozostałych regionach nieco więcej chmur i opadów, występować będą także burze – głównie w południowej i wschodniej Polsce. Temperatury maksymalne przeważnie od 18 do 22 stopni.

  Jak widać zapowiada nam się tydzień z dynamiczną pogodą. W takim wypadku, w tak odległym horyzoncie czasowym trudno jest  przewidzieć dokładny czas i miejsce wystąpienia zjawisk, dlatego powyższą prognozę należy traktować orientacyjnie. Warto natomiast codziennie (a nawet kilka razy dziennie – nasze dane aktualizowane są co godzinę) sprawdzać aktualną prognozę dla swojej miejscowości. Pamiętajmy też o burzach, z którymi zawsze wiąże się ryzyko wystąpienia gwałtownych zjawisk – ulew, opadów gradu, wichur, a nawet trąb powietrznych.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.