Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Maciek - "22.02.14 krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie"

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Maciek - "22.02.14 krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie"

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska - "Nadchodzi ocieplenie... "

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska - "Nadchodzi ocieplenie... "

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Gabriela Suska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Gabriela Suska

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Gabriela Suska

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 01.03.-07.03.2014
  27.02.2014 22:08

   

  W ostatnim tygodniu lutego nie mogliśmy narzekać na aurę. Choć noce były mgliste, a temperatury miejscami spadały poniżej 0 stopni, to w dzień można było już poczuć zbliżającą się wiosnę.

  I choć do astronomicznej wiosny jeszcze daleko, to patrząc na średnią dobową temperaturę w Warszawie w ostatnim tygodniu, która wahała się od 1 do 5 st. C i porównując ją z temperaturami progowymi zawartymi w klimatogenicznym podziale pór roku w Polsce według Romera, śmiało mogę stwierdzić, że w Polsce w ostatnim tygodniu panowało przedwiośnie.

  • Reklama

  Spójrzmy zatem w przyszłości, co przyniesie nam pierwszy tydzień marca lub jak kto woli ostatni tydzień meteorologicznej zimy (dla przypomnienia wg. meteorologicznych pór roku, wiosna na półkuli północnej między zwrotnikiem raka a kołem podbiegunowym północnym zaczyna się 9 marca).

  Wszystko wygląda na to, że w nadchodzącym tygodniu będziemy mieli małą powtórkę jeśli chodzi o temperatury, natomiast będzie raczej pochmurno oraz okresami będą występowały opady deszczu.

  Od soboty aż do poniedziałku Polska znajdować się będzie w polu obniżonego ciśnienia, pomiędzy niżami znad północnego Atlantyku oraz północnych Woch, a wyżem znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

  W sobotę po mglistym poranku, w ciągu dnia będzie przeważało pochmurne niebo. Najwięcej chmur będzie we wschodniej połowie kraju, gdzie zachmurzenie będzie duże miejscami całkowite i występować będą lokalne słabe opady deszczu, a w zachodniej połowie kraju występować będzie zachmurzenie duże lub umiarkowane. W drugiej części dnia przejaśnienia, a wieczorem miejscami rozpogodzenia występować też będą w centrum i na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od  7-8 stopni na północnym wschodzie do 11-13 stopni na zachodzie i południu.

  W niedzielę na wschodzie oraz na zachodzie kraju występować będzie zachmurzenie duże i całkowite i występować będą słabe lokalne opady deszczu. Pomiędzy tymi strefami w pasie województw centralnych od Pomorza Gdańskiego po Śląsk i Małopolskę zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 7-8 stopni na północnym wschodzie do 12-13 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

  W poniedziałek w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, większe przejaśnienia w ciągu dnia występować będą jedynie na zachodzie kraju. Słabe opady deszczu prognozowane są na południowym wschodzie, wschodzie i w centrum kraju. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 6-8 stopni na północnym wschodzie do 10-12 na zachodzie i południu.  

  Od wtorku do końca tygodnia będzie pochmurno oraz występowały będą opady deszczu, a w godzinach nocnych miejscami opady deszczu ze śniegiem. Termometry maksymalne we wtorek i w środę wyniosą od 8-9 stopni na północnym wschodzie do 10-12 stopni na zachodzie i południu, a w czwartek i w piątek w całym kraju przeważnie od 8 do 10 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.