Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zdjęcie tytułowe. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gigoń.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Nycz.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Andrzej Krzyżański.

 • Prognoza pogody na Święta i kolejne dni tygodnia
  20.04.2011 22:35

  W tym roku Święta upłyną pod znakiem słońca i prawdziwie wiosennych temperatur, choć gdzieniegdzie trzeba się także liczyć z przelotnym deszczem. Szczegóły poniżej.

  Wielki Czwartek

  Słonecznie i ciepło w całym kraju. Temperatury maksymalne w dzień od 17-19 stopni na wschodzie, północy i w centrum do 20-22 na zachodzie i południu. Noc pogodna z temperaturą minimalną od 2 do 7 stopni i lokalnymi przygruntowymi przymrozkami na wschodzie kraju.

  Wielki Piątek

  Przeważnie słonecznie, z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Więcej chmur w godzinach popołudniowych pojawi się jedynie na Mazurach, Suwalszczyźnie oraz w Tatrach, ale nie powinno padać. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni w części północno-wschodniej kraju do 21-23 stopni na południowym zachodzie. W nocy zachmurzenie małe do umiarkowanego i już bez przymrozków. Temperatura minimalna przeważnie 4-8 stopni, na zachodzie nawet do 10 stopni.

  Wielka Sobota


  Na ogół zachmurzenie małe i umiarkowane, jednak na południu i południowym wschodzie mogą pojawić się chmury, z których przelotnie popada deszcz. Podobna sytuacja w nocy, z tymże opady przelotne obejma również Lubelszczyznę, Kielecczyznę i południowe Mazowsze. Temperatury w dzień dojdą do 15-18 stopni na północy i wschodzie i 20-22 na południu i zachodzie, natomiast w nocy spadną w całym kraju do 5-8 stopni.

  Niedziela Wielkanocna

  Zarówno w dzień, jak i w nocy lepsza pogoda będzie panować w Polsce północnej i zachodniej – tu zachmurzenie małe lub umiarkowane. Na południu i południowym wschodzie, a nocą także w centrum, zachmurzenie umiarkowane do dużego i spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a nawet lokalnych burz, zwłaszcza w górach. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 15 do 18 stopni, tylko na zachodzie 19-20 stopni. Nocą od 5 do 9 stopni.

  Poniedziałek Wielkanocny

  W poniedziałek słonecznie na północy kraju, a więcej chmur i przelotny deszcz w części południowej i centralnej, jednak i tu sporo przejaśnień. Temperatury maksymalne od 14 do 18 stopni. Noc pogodna na północy i wschodzie, z zachmurzeniem małym do umiarkowanego,a na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przelotnym deszczem. Na termometrach od 6 do 8 stopni.

  • Reklama

  Wtorek

  We wtorek lepsza pogoda na wschodzie kraju - zachmurzenie umiarkowane. Na zachodzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura od 17 do 20 stopni. W nocy zachmurzenie będzie się zmniejszać do umiarkowanego i małego, tylko początkowo na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu. Na termometrach od 6 do 8 stopni.

  Środa

  Początkowo słonecznie, natomiast w ciągu dnia, z wyjątkiem krańców północnych wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Na zachodzie możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura od 14-16 stopnia na północy, do 17-19 stopni na pozostałym obszarze.
  W nocy zachmurzenie będzie się zmniejszać do umiarkowanego i małego. Na termometrach od 4-5 stopni na północy do 6 do 8 stopni na pozostałym obszarze.

  Czwartek

  Zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane i duże, w ciągu dnia od północy zmniejszające się do małego. Temperatura od 12-15 stopni na północy do 16 do 18 stopni w pozostałych regionach.
  W nocy zachmurzenie małe, na południu umiarkowane. Na termometrach od 4 do 7 stopni.

  Piątek

  W piątek pogodnie, zachmurzenie małe lub umiarkowane, tylko na południu okresami wzrastające do dużego z możliwymi przelotnymi opadami deszczu.
  Temperatura od 14 do 19 stopni.
  Noc również pogodna z zachmurzeniem małym do umiarkowanego. Temperatury minimalne od 3-4 stopni na północy do 5-7 na pozostałym obszarze.

  Wszystko więc wskazuje na to, że w nadchodzących dniach na pogodę raczej narzekać nie będziemy. Do tej optymistycznej prognozy dołączamy nasze najlepsze życzenia – prawdziwie radosnych i pełnych Pokoju Świąt Wielkanocnych!

  Autor: Piotr Abramczyk, Jan Dziekański

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.