Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Oficjalny banner Air Show 2011. źródło: www.sp.mil.pl

  Na pokazach będzie można zobaczyć walkę powietrzną pomiędzy samolotem F-16...

  (2) Polski F-16 źródło: "waluś 71" Walczak

  ... a jego odwiecznym wrogiem MiG-iem 29 (dwa samoloty Mig-29 na jednego F-16). Która strona zwycięży? Przyjedź do Radomia i sam się przekonaj.

  (3) Polski Mig-29 źródło: Zbiory własne autora

 • Prognoza pogody na pokazy lotnicze w Radomiu.
  26.08.2011 16:02

  Co dwa lata na lotnisku w Radomiu dobywają się pokazy lotnicze. Aby pokazy były udane muszą zaistnieć trzy kluczowe warunki: piękna pogoda, dużo samolotów i oczywiście - tłumy widzów, dla których ta impreza jest organizowana. Jaka będzie pogoda? Postaram się ją Państwu przybliżyć.

  • Reklama


  Sobota
  W sobotę będzie słonecznie i ciepło. Niebo będzie bezchmurne, a temperatura będzie naprawdę wysoka nawet 33°C.

  Jest to wymarzona pogoda na pokazy lotnicze. W takich warunkach piloci będą mogli bez przeszkód zaprezentować wszystkie układy i akrobacje przygotowane specjalnie na te pokazy.

  Dla widzów przypominam: pamiętajmy o kremach z filtrem UV, wodzie do picia i parasolkach chroniących szczególnie małe dzieci przed słońcem.


  Niedziela
  W nocy z soboty na niedzielę do centralnej Polski przemieści się z zachodu chłodny front atmosferyczny. Za sprawą właśnie tego frontu atmosferycznego w niedziele od rana występować będzie zachmurzenie całkowite z opadami deszczu. Przed południem zachmurzenie powoli będzie się rwało, a opady będą zanikały. W drugiej części dnia zachmurzenie będzie duże i będzie malało do umiarkowanego. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie około 20°C.

  Takie warunki atmosferyczne (niski pułap chmur frontu atmosferycznego - szczególnie w pierwszej części dnia) sprawią, że w niedzielę piloci nie będą mogli zaprezentować w całości swoich przygotowywanych miesiącami pokazów.

  Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  Aktualną prognozę pogody dla Radomia znajdą Państwo tu: Radom.

  Autor: Marcin

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.