Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Maciej Pacholski

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Maciej Pacholski

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krystyna Lipińska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krzysztof Majowicz

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Krzysztof Majowicz

 • Prognoza pogody na okres 27.04-05.05.2013
  26.04.2013 14:39

  Pogoda w weekend nie będzie łaskawa dla wszystkich mieszkańców Polski. Na północy będzie oddziaływał układ niżowy przemieszczający się znad Skandynawii nad kraje nadbałtyckie, a wraz z niżem przez nasz kraj będzie się przemieszczać strefa pofalowanego frontu chłodnego, przynosząc ochłodzenie i opady deszczu.

  • Reklama

   


  W sobotę będzie jeszcze w miarę pogodnie, gdyż front będzie oddziaływał dopiero w północnej i północno-zachodniej Polsce. Z rana na południu, południowym wschodzie, wschodzie i lokalnie w centrum będzie pogodnie z zachmurzeniem małym. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu i przelotnymi opadami deszczu. Strefa frontowa będzie się w ciągu dnia przemieszczać na wschód i do wieczora obejmie prawie całą Polskę oprócz południowego wschodu i wschodu. Wieczorem w centrum i na południowym zachodzie mogą się pojawić burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-9 stopni na wybrzeżu, przez 17-22 stopni w centrum do 25-28 stopni na południowym wschodzie.
  Noc z soboty na niedzielę także będzie pochmurna i deszczowa, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i umiarkowane i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 3-4 stopni na wybrzeżu, przez 5-10 stopni w centrum do 12-15 stopni na południowym wschodzie.
  Niedziela przyniesie nam chwilową poprawę pogody na północy. Strefa frontowa będzie się przemieszczać na wschód, a za nią na północy i północnym zachodzie zaczną się pojawiać rozpogodzenia. Jednakże w nocy Polska znajdzie się pod wpływem kolejnego niżu znad Morza Norweskiego, który od zachodu przyniesie nam kolejna strefę opadów. Temperatura maksymalna będzie już bardziej wyrównana, gdyż wyniesie od 9-11 stopni na wybrzeżu, przez 11-13 stopni na przeważającym obszarze do 18-21 stopni na południowym wschodzie. W nocy z niedzieli na poniedziałek termometry pokażą od 3-6 stopni na północy do 7-9 stopni na południu.
  Początek tygodnia nie będzie napawał zbytnim optymizmem. W poniedziałek strefa frontowa przemieszczająca z zachodu na wschód przyniesie niewielkie opady prawie w całej Polsce. Mniej chmur będzie tylko na południu Polski. Nadal cieplej będzie na południowym wschodzie z temperaturami rzędu 21-25 stopni. Na przeważającym obszarze będzie 14-18 stopni, a najchłodniej na wybrzeżu z temperaturami 10-13 stopni.
  We wtorek lepsza pogoda będzie przez cały dzień tylko na północnym zachodzie. Na pozostałym obszarze oddziaływać będzie kolejna strefa frontowa przynosząca zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 10-13 stopni na wybrzeżu, przez 14-16 stopni w centrum do 20-27 stopni na południowym wschodzie.
  Na pochód 1-go maja pogoda się powinna poprawić, a to za sprawą klina wyżu znad Atlantyku. W całej północnej połowie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże, jedynie na południu i południowym wschodzie całkowite z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 7-10 stopni na wybrzeżu przez 11-14 stopni na przeważającym obszarze do 15-16 stopni na południowym wschodzie.
  W czwartek pomimo wyżu przemieszczającego się po Morzu Bałtyckim, na przeważającym obszarze pogoda nie będzie zbyt rewelacyjna. Tylko na północy zachmurzenie może być małe i umiarkowane, na pozostałym będzie duże, a na południu całkowite. W centrum i na południu mogą występować opady deszczu, a w górach także burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 10-13 stopni na północy do 15-18 stopni na pozostałym obszarze.
  Piątek także nie będzie napawał optymizmem. Na przeważającym obszarze oprócz północnego zachodu występować będą opady przelotne i burze. W dalszym ciągu będzie bardzo ciepło, przeważnie 15-18 stopni, tylko na wybrzeżu 11-14 stopni.
  Końcówka długiego weekendu także może się obyć bez rewelacji. W sobotę prawie w całej Polsce burzowo i deszczowo, jednakże w niedzielę opady powinny występować już głównie na południu i wschodzie. Temperatury będą dość wyrównane z przedziału 15-19 stopni.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.