Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka: Gabriela Suska

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autorka: Gabriela Suska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na majówkę
  30.04.2014 13:18

  Majówka w tym roku będzie kapryśna, choć w czwartek będzie jeszcze ciepło to już w następnych dniach ochłodzi się. Dodatkowo w wielu miejscach w kraju pokropi, a gdzieniegdzie zagrzmi.

  • Reklama

   

  W czwartek Polska będzie znajdowała się w polu obniżonego ciśnienia, a z północy do centrum kraju będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny związany z niżem, którego centrum w ciągu dnia przemieści się znad Krajów Nadbałtyckich nad zachodnią Rosję. Poranek prawie w całym kraju będzie pogodny, zachmurzenie będzie przeważnie małe miejscami umiarkowane, jedynie na północy i północnym zachodzie kraju zachmurzenie będzie większe - umiarkowane miejscami duże. W ciągu dnia przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, a wieczorem na południu i południowym wschodzie oraz na północnym-zachodzie zachmurzenie zmaleje do małego miejscami rozpogodzi się do bezchmurnego nieba. Przelotne opad deszczu pojawią się w pasie od Pomorza Gdańskiego, Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę aż po Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk. Tu też w godzinach popołudniowych mogą miejscami pojawić się burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 13-16 stopni na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim (na Wybrzeżu będzie nieco chłodniej 11-14 stopni) przez 16-19 stopni w pasie od Podlasia przez Mazury, Warmię, Kujawy, północną Wielkopolskę aż po północną części Ziemi Lubuskiej, do 20-22 stopni na pozostałym obszarze. Na Pomorzu chwilami mocniej powieje wiatr. 

  W piątek w dalszym ciągu nad Polską będzie znajdował się front atmosferyczny, który będzie rozdzielał cieple powietrze od chłodniejszego. Front ten mniej więcej będzie przebiegał ze wschodu na zachód, czyli ułoży się równoleżnikowo. W ciągu dnia przeważać będzie zachmurzenie całkowite lub duże, jedynie przed południem w Małopolsce i na Podkarpaciu, a po południu na Pomorzu zachmurzenie będzie małe miejscami umiarkowane. Opady deszczu występować będą głównie w strefie frontu atmosferycznego, czyli na wschodzie, w centrum oraz na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Dodatkowo po południu również na południu i południowym-wschodzie miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a burze mogą pojawić się na południowym-zachodzie. Będzie chłodnej. Najniższe temperatury prognozowane są w zachodniej części Dolnego Śląska, na Ziemi Lubuskiej oraz w Wielkopolsce – 8-9 stopni, a najwyższe na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku 18-20 stopni. Poza tym, w północnej Polsce będzie od 9 do 11 miejscami do 12 stopni, a na Lubelszczyźnie, Ziemi Kieleckiej, Łódzkiej, w południowej części Mazowsza oraz na Opolszczyźnie 14-18 stopni.

  W sobotę będzie jeszcze chłodnej, a front choć powoli zacznie opuszczać obszar kraju. W województwach na południu, południowym wschodzie i wschodzie kraju będzie pochmurno i deszczowo, choć w drugiej części dnia opady będą powoli zanikały, a zachmurzenie zacznie maleć. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe. Temperatura maksymalna od 10 do 14 stopni.

  Niedzielny poranek będzie słoneczny, jedynie na krańcach południowo wschodnich będzie jeszcze pochmurno i tu mogą występować słabe lokalne opady deszczu. W ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane miejscami duże, a słabe przelotne opady deszczu mogą pojawić się na Pomorzu Gdańskim i Zachodnim. Temperatury nieco wzrosną – od 12 do 14 stopni, jedynie nad samym morzem będzie nieco chłodniej od 9 do 12 stopni.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.