Wiadomości pogodowe

Reklama
 • NOWY ROK

  NOWY ROK źródło: flickr.com

  Pokaz sztucznych ogni.

  Pokaz sztucznych ogni. źródło: flickr.com

  Wszystkiego dobrego w 2010 roku.

  Wszystkiego dobrego w 2010 roku.

 • Prognoza pogody na koniec starego i początek nowego roku.
  25.12.2009 13:39

   

  • Reklama

  W świąteczny weekend nieco się ochłodzi. W sobotę na północy i w centrum występować będą opady śniegu i śniegu z deszczem, a na południu przejaśni się, a jedynie wysoko w górach słabo poprószy śnieg. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 3 stopni na Suwalszczyźnie do 5 stopni na zachodzie i południu kraju, a w nocy temperatura spadnie do (-4) – (-2) stopni na południu do 1 – 2 stopni na północy. Przez całą sobotę będzie dość wietrznie. Niedziela pochmurna będzie na północy, a na południu występować będą przejaśnienia. Wieczorem niemal w całym kraju wystąpią liczne silne zamglenia, które utrudniać będą niedzielne powroty do domu po świętach Bożego Narodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od około 1 stopnia na wschodzie do około 2 – 3 stopni n wschodzie. W nocy zachmurzy się na południu i tam tez wystąpią słabe opady śniegu, a temperatura w całym kraju wyniesie od (-2) stopni na południu do 0 stopni na północy kraju.

  W poniedziałek i wtorek w całym kraju będzie pochmurno, a temperatura oscylować będzie wokół 1 – 2 stroni w ciągu dnia i (-2) – 0 stopni w nocy. W poniedziałek opady śniegu wystąpią na południowym wschodzi i wschodzie oraz słabe opady na północnym zachodzie, a we wtorek, opady śniegu pojawia się na południowym zachodzie i zachodzie.

  W środę nastąpi zdecydowanie gorsza pogoda. Wszystko to za sprawa niżu znad Austrii i Szwajcarii, który spowoduje, że nad Polską będzie pełne zachmurzenie. W ciągu dnia na północy występować będą opady śniegu, a na południu opady deszczu ze śniegiem. W dzień temperatura wniesie od (-2) stopni na północnym wschodzie do 4 – 5 stopni na południowym zachodzie.

  Koniec starego, a początek nowego roku stać będzie pod znakiem wyraźnego podziału na chłodną i śnieżną północ i deszczowe południe. Stary rok pożegna nas temperaturą w dzień od (-1) – 0 stopni na północy do 2 – 4 stopni na południu. Zabawa sylwestrowa odbędzie
  się w całym kraju przy niewielkim mrozie i słabymi opadami śniegu niemal w całym kraju.

  W Nowy Rok w dalszym ciągu nad Polska zalegać będzie gruba warstwa chmur. W dalszym ciągu na północy występować będą słabe opady śniegu, a na południu słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatura wyniesie od (-2) - 0 stopni na północy do około 2 stopni na południu kraju

  Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrej pogody i nie tylko, w Nowym 2010 Roku.

  Autor: Krzysiek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.