Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów, zdjęcie tytułowe. Autor: Adam Sukienik.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Adam Sukienik.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Adam Sukienik.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bene Rychter.

  (6) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Janusz Krajewski.

 • Prognoza pogody na Dzień Wszystkich Świętych, Zaduszki i resztę tygodnia.
  27.10.2011 18:42

  Wszystko wskazuje na to, że końcówka października i początek listopada miną pod znakiem spokojnej, wyżowej aury. Należy jednak pamiętać, że wyże o tej porze roku oferują zazwyczaj inny typ pogody niżby to było jeszcze kilka miesięcy temu…

  Sobota i niedziela

  W ostatni weekend października na pogodę w Polsce będzie wpływał rozległy wyż znad zachodniej Rosji, Białorusi i Ukrainy. W sobotę najładniej będzie na  Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, po południu także w Małopolsce i na Dolnym Śląsku, natomiast w niedzielę na całym południu i południowym wschodzie kraju. Na północy i w centrum zachmurzenie wzrośnie do dużego, miejscami całkowitego. Opady – o ile się pojawią – będą miały charakter słabego deszczu lub mżawki i wystąpią tylko lokalnie. Na pozostałym obszarze spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego lub dużego z przejaśnieniami. Temperatury maksymalne wyniosą od 10-11 stopni na wschodzie do 12-15 na pozostałym obszarze. Nocami należy się liczyć z występowaniem zamgleń i mgieł, które mogą znacznie ograniczać widoczność. Miejscami będą się one utrzymywały do wczesnych godzin przedpołudniowych. Ponadto w obszarach największych rozpogodzeń, czyli głównie we wschodniej i południowo-wschodniej Polsce, występować będą przygruntowe przymrozki do (-2)-(-1) stopnia, więc niektóre nawierzchnie mogą być rano śliskie!

  Poniedziałek

  W poniedziałek w całym kraju przybędzie chmur – zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego, a małe i umiarkowane utrzyma się jedynie na krańcach południowych. W dzielnicach północnych może spaść słaby deszcz. Temperatura maksymalna utrzyma się na poziomie od 11 do 15 stopni. Noc już raczej bez przymrozków, chyba że lokalnie na Pogórzu. Wystąpią zamglenia i mgły.

  Wszystkich Świętych, Zaduszki

  Wtorek 1 listopada przyniesie stopniową poprawę pogody – w południowej i zachodniej Polsce rozpogodzi się do zachmurzenia małego, a na pozostałym obszarze do umiarkowanego lub dużego z przejaśnieniami. Także w Dzień Zaduszny będziemy mieli do czynienia ze spokojną aurą – przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami, a w Małopolsce i na Podkarpaciu – małe. Rano na zachodzie może gdzieniegdzie słabo popadać przelotny deszcz. Temperatury w tych dniach wzrosną do 12-16 stopni, natomiast nocami będą spadać do 3-7 stopni. Przymrozki mogą już tylko lokalnie wystąpić na południowym wschodzie, poza tym miejscami pojawią się zamglenia i mgły ograniczające widoczność.

  Czwartek i piątek

  Kolejne dwa dni zapowiadają się słonecznie i ciepło. W całym kraju występować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w czwartek jeszcze miejscami na północy – duże. Temperatury maksymalne wyniosą od 11 do 15 stopni, a minimalne przeważnie od 3 do 6 stopni. Nadal trzeba się będzie liczyć z lokalnymi przymrozkami, ale w listopadzie nie powinno to nikogo dziwić.

  W nadchodzących dniach wielu z nas wybierze się w drogę. Przed podróżą zawsze warto sprawdzić, jaka czeka nas pogoda, aby nie dać się zaskoczyć panującym na trasie warunkom. W tym właśnie celu i specjalnie z myślą o kierowcach przygotowaliśmy proste w obsłudze narzędzie – Pogoda w drodze. Zachęcamy do skorzystania.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.