Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

 • Prognoza pogody na długi weekend 15.08-18.08.2013
  12.08.2013 19:45

  Wszystko wskazuje na to, że o pogodę w Polsce podczas długiego weekendu „zadba” klin wyżu znad Atlantyku, który rozbuduje się na wschód i przekształci w samodzielny ośrodek wyżowy nad centralną Europą. Wyż ten będzie przemieszczał się w kierunku Rosji, a to oznacza, że gdy znajdziemy się po jego zachodniej stronie, napłynie do nas ciepłe powietrze z południowego wschodu. Krótko mówiąc – na pogodę podczas weekendu raczej nie będziemy narzekać :)

  • Reklama

   

  Czwartek zapowiada się dość pogodnie, choć niezbyt ciepło. Temperatury maksymalne wyniosą od 18-20 stopni na północy, do 20-23 na pozostałym obszarze. Przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a więcej chmur może pojawiać się w dzielnicach północnych – tu niewykluczone są przelotne opady deszczu.

  W piątek wszędzie pogodnie – zachmurzenie małe do bezchmurnego nieba, jedynie na północy i północnym-wschodzie zachmurzenia umiarkowane, ale i tu bez opadów. Temperatury maksymalne od 21-23 stopni na przeważającym obszarze, do 24-26 na południu i zachodzie.

  W sobotę zrobi się jeszcze cieplej i nadal będzie słonecznie z zachmurzeniem małym lub bezchmurnym niebem, a na całej północy kraju umiarkowane zachmurzenie. Temperatury dojdą do 23-25 stopni na północy i 26-28 na pozostałym obszarze.

  Niedziela będzie najcieplejszym dniem weekendu – termometry wskażą maksymalnie od 24-26 stopni w dzielnicach północnych do 27-29, miejscami 30-31 stopni w pozostałych regionach. Najwięcej słońca na południu i wschodzie – tam zachmurzenie małe, poza tym umiarkowane do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz, zwłaszcza na północnym zachodzie.

  Jak widać aura w długi weekend nie powinna popsuć nam humorów. Tym razem możemy nawet mówić o jej dobrym wyczuciu czasu, gdyż zaraz z początkiem przyszłego tygodnia spodziewamy się załamania pogody z opadami deszczu i burzami.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.