Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Marcin Leszczuk.

 • Prognoza pogody na długi weekend 15-18.06.2017
  14.06.2017 13:04

  W Boże Ciało nad Polską przyjemna i pogodna aura. Od piątku zmiana pogody z większym zachmurzeniem oraz opadami deszczu. Od sobotniego popołudnia stopniowa poprawa pogody.

  • Reklama

  W czwartek Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Słowacja i południowa częścią naszego kraju. Z południowego zachodu zacznie napływać cieplejsza i sucha masa powietrza polarnego morskiego. Zachmurzenie początkowo małe do umiarkowanego, w ciągu dnia od zachodu do centrum kraju miejscami wzrastające do dużego z przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 19-20 stopni na północy, poprzez 22-23 stopnie w centrum do 25-26 stopni na zachodzie.

  W piątek przez obszar naszego kraju przemieszczać się będzie strefa frontu chłodnego, związanego z niżem znad południowej Skandynawii. Początkowo w pasie zachodnim, następnie również na północy, w centrum i na południu, a pod koniec dnia na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie duże do całkowitego z opadami deszczu, przelotnymi opadami deszczu oraz pojedynczymi burzami. Lokalnie opady mogą być dość intensywne. W pierwszej części dnia na wschodzie oraz początkowo również w centrum kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie od 17-19 stopni na północy i w centrum do 22-24 stopni na wschodzie.

  W sobotę pogodę w Polsce będzie kształtować tylna część niżu znad Białorusi. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Zachmurzenie całkowite do dużego z opadami przelotnymi deszczu oraz pojedynczymi burzami na południu. W drugiej części dnia w pasie północnym, a następnie również zachodnim Polski przejaśnienia i brak opadów. Na północnym zachodzie lokalnie rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-17 stopni na południu do 19-20 stopni na zachodzie.

  We niedzielę wpływ klina wyżu znad wschodniego Atlantyku. Zachmurzenie przeważnie duże z przejaśnieniami. Pod koniec dnia na zachodzie rozpogodzenia. Cieplej Temperatury maksymalne wynosić będą od 20-21 stopni na północy do 25-26 stopni na zachodzie.

   

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.