Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa Wilańska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa Wilańska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Tomasz Bondyra

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Tomasz Bondyra

 • Prognoza pogody na Boże Ciało i długi weekend 19-22.06.2014
  18.06.2014 13:20

  W sobotę 21 czerwca rozpocznie się astronomiczne lato, jednak pogoda daleka będzie od tego, czego większość z nas oczekuje od tej pory roku. W długi weekend towarzyszyć nam będzie zmienna, dynamiczna aura z przelotnymi  opadami wiatru, silniejszym wiatrem i niezbyt wysokimi temperaturami.

   

  • Reklama

  Czwartek, Boże Ciało, rozpocznie się pogodnie na przeważającym obszarze kraju, jednak od północnego zachodu zacznie nasuwać się związana z chłodnym frontem atmosferycznym strefa większego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu, która obejmie swoim zasięgiem całą północno-zachodnią połowę Polski. W pozostałych rejonach też może lokalnie popadać. Najładniejsza pogoda będzie utrzymywać się na południowym wschodzie. Temperatury maksymalne od 17-19 stopni na północnym zachodzie do 20-23 stopni na pozostałym obszarze. Będzie wiał okresami dość silny zachodni i południowo-zachodni wiatr.

  W piątek również dość wietrznie i niezbyt ciepło – maksymalnie 16-20 stopni. W całym kraju przelotne opady deszczu przy dużym zachmurzeniu. Okresami, zwłaszcza pod wieczór, przejaśnienia.

  W sobotę również podobna pogoda, z tym że największa szansa na opady na północy i wschodzie. Na południowym zachodzie nie powinno padać lub pokropi tylko lokalnie.

  W niedzielę trochę więcej przejaśnień, choć nadal może przelotnie padać – głównie w północnej połowie kraju. Umiarkowany, okresami dość silny wiatr, a na termometrach maksymalnie od 16-18 stopni na północy do 19-21 na południu.

  Jak widzimy, pogoda w długi weekend raczej nas nie rozpieści. Na pocieszenie można dodać, że opady nie powinny być zbyt silne, a między nimi można liczyć na przejaśnienia i chwile ze słońcem.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.